لزوم سرمایه گذاری گسترده شرکت‌های دانش بنیان در زمینه سلول‌های بنیادی

0

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل ستاد سلول‌های بنیادی گفت: شرکت‌های دانش بنیان با ورود به حوزه سلول‌های بنیادی می‌توانند بازار داخلی و خارج از کشور را به دست بگیرند و با فروش محصولات خود یک کار اقتصادی را رقم بزنند.

پیمان کیهانور مدیر روابط عمومی و امور بین الملل ستاد سلول های بنیادی در گفت و گو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشكی  با اشاره به اقتصاد دانش بنیان در حیطه پزشکی بازساختی اظهار داشت: امروزه از سلول‌های بنیادی و پزشکی باز ساختی به عنوان انقلاب چهارم پزشکی نام می برند زیرا این تکنولوژی جدید آینده بسیار خوبی در عرصه درمان بیماری‌های صعب العلاج دارد.

وی ادامه داد: اقتصاد بنیادی در کشورهای بسیار زیادی در حال فعالیت هستند و محصولات متعدد شان بازارهای جهانی فراوانی را به خود اختصاص داده است.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل ستاد سلولهای بنیادی در خصوص اجزای متعدد بازار اقتصادی سلولهای بنیادی گفت: این سلولها شامل مهندسی بافت، بافت‌های استخوانی و پوستی در بحث پزشکی و ترمیم بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و تجهیزات و ملزومات آن در مصارف زیادی کاربرد دارد.

وی تاکید کرد: کشورهای همسایه سرمایه گذاری متعددی در درمان انواع سرطان‌ها بوسیله سلول های بنیادی انجام دادند و به دلیل سود بالا و بازار گسترده این محصولات کشورهای مختلف دنیا روی به این شیوه آوردند.

کیهانور یاد آورشد: شرکت‌های دانش بنیان با ورود به این حوزه می توانند بازار داخلی و خارج از کشور را به دست بگیرند و با فروش محصولات شان یک کار اقتصادی را رقم بزنند.

وی گفت: به دلیل مراجعه افراد به مسائل کلی بیش از 50 درصد از بازار مربوط به فناوری سلول های بنیادی بازساختی در اختیار سایر کشورها قرار می گیرد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید