لس‌آنجلس آینده، چه شکلی خواهد داشت؟

0

گیگر :

لس‌آنجلس که بزرگ‌ترین شهر ایالت کالیفرنیای آمریکا محسوب می‌شود، برنامه‌های جذابی برای آینده خود دارد.


در گذشته شهرها معمولاً به صورت تصادفی توسعه می‌یافتند. مطمئناً موقعیت مکانی شهر در این زمینه مؤثر بوده، جایی که قابل دفاع باشد، روی یک تپه یا روی یک جزیره یا جایی نزدیک یک منبع قابل استخراج یا محل تلاقی دو مسیر حمل‌ونقل باشد. با این حال مدتی بعد، افرادی که در قلعه یا معدن یا بندر یا انبار کار می‌کردند، به جاهایی نیاز داشتند که غذا بخورند، بخوابند و دعا کنند. در نتیجه زیرساخت‌ها از سر ناچاری و به صورت موقت در جاهای شلوغ و تجاری ایجاد شدند، زیرساخت‌هایی همچون آب، فاضلاب، جاده، تراموا، گاز و برق.

با این حال، طی دهه دوم قرن بیستم، این روند تغییر کرد و شهرها به تدریج هدفمند ساخته شدند.

برنامه‌های لس‌آنجلس برای آینده چیست؟

لس‌آنجلس از ال‌ای‌دی‌های متصل به اینترنت بهره می‌برد
لس‌آنجلس ۴۵۰۰ مایل لامپ نارنجی-زرد سدیمی را با به‌کارگیری لامپ‌های مهتابی ال‌ای‌دی که هم‌رنگ نور ماه است، تکمیل می‌کند. بدین طریق جاده‌ها روشن‌تر می‌شوند. همچنین این کار باعث می‌شود این شهر به اینترنت متصل شود. هر لامپ کم‌مصرف به صورت بی‌سیم به اداره روشنایی خیابان‌ها متصل است. این ارتباط به این اداره اجازه می‌دهد تا لامپ‌های خاموش، روشن، خراب و غیره را شناسایی کند. با این‌ حال، این لامپ‌ها در آینده چگونه خواهند بود؟ این لامپ‌ها نسبت به محیط اطرافشان عکس‌العمل نشان خواهند داد. به عنوان مثال اگر یک ماشین پلیس یا آمبولانس در جاده باشد، چشمک می‌زنند یا برای عبور و مرور مردم پس از یک مسابقه فوتبال روشن‌تر شوند.

ساخت فرودگاهی در دل فرودگاهی دیگر برای افراد معروف و مسافران ویژه
بیش از ۷۰ میلیون نفر در سال ۲۰۱۴ از طریق فرودگاه بین‌المللی لس‌آنجلس سفر کردند. حالا این فرودگاه در حال ارتقا است و هزینه‌ای ۸ میلیارد دلاری صرف یک سری تعمیرات اساسی در بخش‌های مختلف از رستوران‌های کوچک گرفته تا گذرگاه‌های متحرک می‌کند. هواپیمایی دلتا برای راه‌اندازی مجدد ترمینال ۵ خود، ۲۲۹ میلیون دلار خرج کرد. این نوسازی دلتا وان را نیز در برمی‌گیرد که به نوعی فرودگاهی در دل فرودگاهی دیگر است که به شخصیت‌های برجسته و ثروتمند خدمات می‌دهد. این موضوع نشانگر آینده‌ای است که در آن فرودگاه‌ها سازمان‌یافته‌تر بوده و زیاد ماشینی و خاص نیستند.

به هنگام ورود به فرودگاه، یک متصدی نام شما را چک می‌کند. پس از ورود به فرودگاه، به یک سالن بزرگ که یکی از خصوصی‌ترین فضاهای فرودگاه است، هدایت می‌شوید. زمانی که ساعت سوار شدن فرا برسد، محافظان هواپیمایی دلتا شما را با یک آسانسور خصوصی بالا می‌برند و از یک راهروی خصوصی به جلوی صف بازرسی امنیتی هدایت می‌کند.

به هنگام بازگشت به خانه می‌توانید یک مسیر خروج سریع را که از طریق سرویس دلتا وی‌آی‌پی ارائه می‌شود، انتخاب کنید. از آنجا به جاده‌ای هدایت می‌شوید که یک پورشه هیبریدی در سراسر فرودگاه و در بلوار سنتری شما را جابه‌جا می‌کند و به جایی می‌برد که احتمالاً راننده شما منتظرتان است.

غلبه بر خشکسالی از طریق گیاهانی که به آب کمتری نیاز دارند
درختان نخلی که در امتداد بلوار هالیوود دیده می‌شوند، شاید نماد هالیوود به نظر برسند، اما بومی لس‌آنجلس نیستند. از آنجا که کالیفرنیا در خشک‌سالی به سر می‌برد، معماران متخصص در مناظر، درختان وارداتی و گیاهان تشنه را با چمن و گیاهان بومی که نسبت به خشکسالی مقاوم هستند، جایگزین می‌کنند.

گشت سیار اپرا در مرکز شهر لس‌آنجلس
اپرایی قرار است در ۲۴ لیموزین و شاسی‌بلند در حال حرکت در مرکز شهر برگزار شود. مخاطبان از نزدیک با خوانندگان و نوازندگان ارتباط خواهند داشت. طی اجرای این اپرا در ماه‌های اکتبر و نوامبر، لیموزین‌ها و شاسی‌بلندها در سه مسیر حرکت خواهند کرد و داستان جستجوی عشق گمشده را نشان خواهند داد. بازیگران و رقاصان با میکروفون‌های بی‌سیم در پیاده‌روها و در اتومبیل‌ها برنامه خود را اجرا خواهند کرد که با باله زندگی روزمره شهری همراه خواهد بود.

کارگردان هنری شرکت اینداستری که تهیه‌کنندگی این اپرا را بر عهده دارد، در این رابطه می‌گوید: «لس‌آنجلس همان شخصیت اصلی اپرا خواهد بود». در هر اجرا ۹۶ تماشاچی وجود خواهد داشت که از اتومبیل‌ها خارج شده و وارد ساختمان‌ها و فضاهای عمومی می‌شوند. با هر بار خروج این افراد، یکی از ۳۶ فصل این اپرا بازگویی می‌شود. هر تماشاچی تنها ۸ فصل را مشاهده خواهد کرد.

 

شما منتشر کنید در

منبع :مجله اینترنتی فوت و فن

پاسخ دهید