“لشکر جهنگوی” مسئول حمله تروریستی شب عاشورا در “پاکستان” است

0

خبرگزاری میران – وزیر امور داخلی ایالت سند مدعی است که گروه تروریستی لشکر جهنگوی مسئولیت حمله به عزاداران حسینی (ع) در شب عاشورا را به عهده گرفته است که بر اثر آن، دستکم 30 نفر شهید و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از “داون نیوز”، “سهیل انور سیال” وزیر امور داخلی ایالت سند پاکستان اعلام کرد که بر اساس منابع آگاه گروه تروریستی لشکر جهنگوی مسئولیت حمله انتحاری به عزاداران حسینی (ع) در شب دهم ماه محرم در “جیکب آباد” این ایالت است.
 
گروه تروریستی لشکر جهنگوی در حالی مسئولیت حمله تروریستی به شیعیان را به عهده گرفته که دولت پاکستان مدعی است “تروریست‌ها را در ایالت سند نابود کرده است”
 
سهیل انور وزیر امور داخلی ایالت سند پاکستان همچنین مدعی است که حملات تروریستی در ایالت‌های سند، بلوچستان و مناطق قبایلی این کشور با هماهنگی سازمان اطلاعات هند (راو) انجام می‌شوند.
 
این در حالی است که لشکر جهنگوی و سایر گروه‌های افراطی و تروریستی در این کشور آزادانه فعالیت می‌کنند.
 
وزیر امور داخلی ایالت سند گفت: جاسوسان راو در مناطق مختلف پاکستان از جمله در کراچی بزرگترین شهر این کشور حضور دارند.
 
برخی کارشناسان بر این باورند که گروه‌های افراطی و تروریستی پاکستان مانند لشکر جهنگوی، “سپاه صحابه” معروف به “اهلسنت والجماعت” با کمک مالی ریاض در این کشور فعالند.
 
به گفته علمای برجسته شیعیان پاکستان، عربستان چنین گروه‌های را برای فعالیت‌های ضد شیعی در پاکستان پشتیبانی می‌کند.
 
تیم تحقیقات مشترک برای مبارزه با تروریسم چندی قبل با انتشار گزارشی از حمله خونین به اتوبوس شیعیان در کراچی گفت: کمک مالی عاملان اصلی حمله به اتوبوس شیعیان در منطقه «صفورا» از سوی برخی کشورهای عربی تامین می‌شد.
 
بر اساس این گزارش، «طاهر منهاس» عامل اصلی حادثه صفورا که گروهی در ارتباط با داعش در پاکستان را تشکیل داده‌اند، پس از تحقیقات نیروی امنیتی این کشور اعتراف کرد که از کشورهای عربی مانند عربستان، کویت و بحرین کمک مالی دریافت می‌کند.
 
“غلام حیدر جمالی” رئیس پلیس ایالت “سند” نیز چندی پیش در گفت‌وگو با کمیته دائمی سنای پاکستان در امور داخلی گفت: گروه تروریستی داعش در ایالت سند ارتباط نزدیکی با گروه وهابی لشکر جهنگوی دارد و زمینه‌ برای حملات تروریستی در این ایالت نیز توسط این گروه فراهم شده است.
 
حمله تروریستی به اتوبوس شیعیان در شهر کراچی بیش از 40 شیعه را به شهادت رساند و مسئولیت این حمله نیز توسط داعش در این کشور گرفته شد.
 
“چوهدری نثار علی خان” وزیر کشور پاکستان چندی پیش اعلام کرد: لشکر جهنگوی برای گسترش حملات فرقه‌ای با تحریک طالبان پاکستان متحد شده‌ است بنا بر این، احتمال افزایش حملات در مناطق مختلف این کشور وجود دارد.
 
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید