لغو روادید بین ایران و جمهوری آذربایجان/ سفر روحانی به باکو

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از فارس، محسن پاک‌آیین سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو با اشاره بر اراده دو کشور مبنی بر توسعه همکاری‌های گردشگری، گفت: با توجه به سیاست مقاوم‌‌سازی اقتصاد در ایران و بعد از کاهش قیمت نفت، توجه به گردشگری در هر دو کشور بیشتر شده است.

وی خاطرنشان کرد: در آذربایجان به دلیل مناسباتشان با ارمنستان، مقداری در خصوص صدور ویزا برای اتباع ایرانی سخت‌گیری می‌کردند که اخیراً با تغییرات ایجاد شده صدور ویزا برای ایرانیان یک روزه شده است.

سفیر ایران همچنین از ارائه تسهیلات بیشتر برای گردشگران ایرانی برای سفر به آذربایجان خبر داد.

وی با بیان اینکه در ایام عید نوروز 45 هزار تبعه ایرانی به باکو و نخجوان سفر کردند، عنوان کرد:‌ هر گردشگر چندین شغل ایجاد می‌کند و 500 تا هزار دلار هزینه می‌کند.

پاک‌آیین تاکید کرد: قرار است تا 2 ماه آینده موضوعی به نام روادید بین دو کشور برقرار نباشد و تا دو ماه آینده موضوع لغو روادید یا صدور روادید در مرزها و فرودگاه‌ها بین دو کشور قطعی می‌شود.
(لازم به ذکر است اتباع آذربایجانی برای سفر به ایران نیازی به اخذ روادید ندارند)

سفر روحانی به باکو

وی همچنین به سفر حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان به باکو در نیمه مرداد ماه برای شرکت در نشست سه جانبه روسای جمهور ایران، آذربایجان و روسیه و همچنین سفر دوجانبه به آذربایجان خبر داد.  

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید