لندن تا نیویورک تنها در 30 دقیقه با هواپیمای هایپرسونیک

0

لندن تا نیویورک تنها در 30 دقیقه با هواپیمای هایپرسونیک

اولین بار که چارلز لیندبرگ عرض اقیانوس اطلس را طی کرد، هواپیمایش 33 ساعت و 30 دقیقه و 29 ثانیه روی آسمان بود. البته از سال 1927 تا به حال علم هوانوردی پیشرفت چشمگیری داشته و در حال حاضر همین مسافت در طول زمانی در حدود 6 ساعت و نیم توسط پروازهای مستقیم طی می شود. اما همین زمان هم برای کشورهای پیشرفته و کمپانی های مطرح بسیار زیاد است و به همین دلیل یک شرکت مهندسی کانادایی طرحی ارائه کرده که بر اساس آن می توان به صورت تئوریک، عرض آتلانتیک را در کمتر از 40 دقیقه طی کرد.

این مدل مفهومی که Skreemr نام دارد می تواند از ترکیب سه تکنولوژی ریل های مغناطیسی، راکت ها و رم جت های فراصوت به صورت همزمان استفاده کند. روش کار به این ترتیب است که در ابتدا هواپیما روی یک مسیر ویژه شتاب می گیرد (که فرآیند آن مشابه شتاب گرفتن هواپیماهای نظامی از روی عرشه ناو های جنگی است)، سپس به وسیله شلیک راکت عملیات شتاب گیری ادامه پیدا می کند و در زمانی که سرعت آن به محدوده سوپرسونیک وارد شد، رم جت ها وارد عمل می شوند تا سرعت هواپیما را به بیش از 4 برابر سرعت صوت برسانند. آن طور که اعلام شده سرعت Skreemr با این وضع به 10 ماخ خواهد رسید که تقریبا معادل 12350 کیلومتر در ساعت است! مهندسین طراح بیان کرده اند که این هواپیما از نوع مسافربری بوده و می تواند 75 نفر را در طول 30 دقیقه از لندن به نیویورک برساند. همچنین در طراحی ریل های مغناطیسی از الکتریسیته پاک (دوست دار محیط زیست) و برای خود هواپیما نیز از سلول های سوختی هیدروژنی استفاده می شود. البته همه این تکنولوژی های پیش رفته چیزی نیست که بتوان ظرف چند سال آینده به آن رسید و برای صنعتی کردن Skreemr شاید نیاز باشد تا سال 2100 میلادی هم صبر کنید. اما تصور طی کردن چنین مسافتی آن هم در این زمان کوتاه که تقریبا معادل با یک سفر درون شهری کوتاه در کلانشهری مانند تهران است بسیار جذاب خواهد بود.

 

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

 

برای با خبر شدن از آخرین اطلاعات در زمینه تجهیزات الکترونیک، بازی ها و مطالب مختلف در زمینه تکنولوژی، کانال وب سایت سخت افزار در تلگرام را فراموش نکنید. اگر آخرین نسخه از این برنامه را روی موبایل یا رایانه نصب کرده اید تنها با کلیک کردن (یا تپ کردن) روی آدرس https://telegram.me/sakhtafzarmag می توانید در کانال ما عضو شوید. همچنین برای اطلاع از دقیق ترین مشخصات و قیمت های گوشی های هوشمند در بازار ایران می توانید به وب سایت کالای ما به نشانی http://kala.sakhtafzarmag.com مراجعه کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید