لنوو به عمر برند ZUK پایان خواهد داد

0

لنوو به عمر برند ZUK پایان خواهد داد

برخی از سازندگان گوشی های هوشمند امروزه گوشی های خود را در قالب برند های متفاوتی عرضه میکنند. به طور مثال هواوی زیر برند آنر را توسعه میدهد و کمپانی لنوو نیز زیر برند ZUK را در کنار برند Moto و البته خود برند لنوو در اختیار دارد. معمولا کمپانی ها زیر برند های خود را مانند برند اصلی توسعه نمیدهند و یا مدل های محدودی را از طریق آنها وارد بازار میکنند. با این حال معمولا گروهی خاص از دستگاه های خود را توسط برند های جدا به بازار عرضه میکنند. لنوو نیز برخی از پرچمداران خود را با برند ZUK وارد بازار میکند و سال گذشته نیز این کمپانی تلفن پرچمدار ZUK 2 Pro را وارد بازار کرد که از مشخصات فنی بسیار چشمگیری برخوردار بود. اکنون به نظر میرسد لنوو خیلی زود قصد دارد کار ZUK را تمام کند در حالی که این برند تازه در حال جان گرفتن بود.

لنوو برند ZUK را کمتر از دو سال قبل ایجاد کرد و به طور کلی 5 دستگاه با این برند تولید و روانه بازار شدند که آخرین مدل ZUK، گوشی هوشمند ZUK Edge بود که سال گذشته معرفی شد. اقدام لنوو برای اتمام کار ZUK بعید است به دلیل مسائل مالی باشد چرا که آمار فروش گوشی های ZUK به خصوص در کشور چین کاملا رضایت بخش بوده است بنابراین دلیل لنوو برای این کار نمیتواند فروش کم این دستگاه ها باشد.

 بر اساس صحبت هایی که در شبکه ی اجتماعی چینی Weibo رد و بدل شده است، لنوو قصد ندارد امسال تلفن پرچمدار ZUK 3 را معرفی کند چرا که این کمپانی چینی قصد دارد به طور کلی بخش ZUK را تعطیل کند. بنابراین دیگر هیچوقت شاهد دستگاه جدیدی با برند ZUK نخواهیم بود. البته لنوو یک یادگار از این برند را به جای خواهد گذاشت و آن هم رابط کاربری ZUI است که گفته میشود لنوو از این رابط کاربری در گوشی های سری Moto که فقط وارد بازار چین میشوند استفاده خواهد کرد. همان طور که گفته شد، فعلا دلیل لنوو برای تعطیلی بخش ZUK پس از مدت زمان بسیار کم مشخص نیست، باید دید پس از تائید رسمی این خبر، لنوو دلیل این اقدام را چگونه توضیح خواهد داد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید