لوتوس اِورا اسپرت ۴۱۰

0

گیگر :

مدتی بود که به نظر می‌رسید لوتوس Lotus از کنترل خارج شده اما امروز این شرکت توانسته به حالت تعادل برگردد. اخیرا اِورا Evora ۴۰۰ را به بازار معرفی کرد که نوعی بازسازی شده از خودرو اسپرت بزرگ خود بود که می‌تواند به این خودرو سازی چیزی برای فروش در آمریکا در وقفه کوتاهی بدهد. با حل این مشکل، لوتوس در حال بالا بردن همه چیز می‌باشد.

لوتوس اِورا ۴۱۰ مدلی قدرتمندتر از مدل بروز شده اِورا را می‌باشد. قدرت بیشتر، وزن کمتر و تا دلتان بخواهد فیبر کربن.

مدل اسپرت ۴۱۰ از همان موتور تویوتا ۳.۵ لیتری سوپرشارژ V6 بکار رفته در اِورا ۴۰۰ استفاده می‌کند، اما خروجی آن بیشتر می‌شود از ۴۰۰ اسب‌بخار به ۴۱۰. در حالی که گشتاور ثابت در ۳۰۲ پوند بر پا باقی می‌ماند. این شاید زیاد به نظر نرسد، اما این با کاهش وزن ۷۵ کیلوگرمی همراه ست. مدل اسپرت ۴۱۰ وزنی ۱۳۲۵ کیلوگرمی دارد که آن را به وزنی مانند یک پر در میان خودروهای اسپرت می‌رساند.
کاهش وزن با تبعیت از اصل بنیانگزار لوتوس کالینز چپمن “ساده کن و سبکی اضافه کن” به دست آمد. لوتوس یک در جعبه عقب تمام فیبر کربن یک تکه با چند هواکش بسیار جالب را اضافه کرد و این تنها چیز فیبر کربنی نیست، سپر جلو و سقف هم از مواد کم وزن ساخته شده‌اند. لوتوس بیان می‌کند که که کار جدید بر روی بدنه نیروی به سمت پایین یا چسبندگی خودرو را ۱۵درصد افزایش می‌دهد.
مانند اِورا ۴۰۰ مدل اسپرت ۴۱۰ جعبه دنده ۶ دنده‌ای دستی را بصورت استاندارد خواهد داشت، با این وجود ۶ دنده اتوماتیک نیز موجود می‌باشد. نداشتن پدال کلاچ از ۰ تا ۱۰۰ ماشین ۰.۱ ثانیه می‌کاهد تا این کار را در ۳.۹ ثانیه انجام دهد اما دنده اتوماتیک سرعت خودرو را به ۲۸۰ کیلومتر محدود می کند در حالیکه خودروهای دنده معمولی یا دستی به ۳۰۰ کیلومتر می‌رسند.
تولید سالانه لوتوس اِورا اسپرت ۴۱۰ به ۱۵۰ عدد در کل جهان خواهد بود. لوتوس می گوید که تولید در تیر آغاز خواهد. لوتوس از قیمت صحبت نکرده است اما انتظار داشته باشید که مدل اسپرت ۴۱۰ بیشتر ۸۹۰۰۰ دلار اورا ۴۰۰ باشد.

cover

پاسخ دهید