«لیست قتل» جدید داعش منتشر شد

0

[ad_1]

داعش daesh

منابع محلی در فلوجه و موصل تاکید کردند، در پی اقدام داعش در انتشار اسامی یک هزار تن را که در مدت اخیر در استان نینوا اعدام کرده،نفرت اهالی موصل و فلوجه از تکفیری‌ها بیش‌تر شده است.

اهالی شهرهای موصل و فلوجه در استان نینوا در شمال عراق که زیر یوغ اشغالگری عناصر داعش به سر می‌برند، از تداوم کشتار و ظلم و ستم این گروهک تروریستی -تکفیری علیه شهروندان به ستوه آمده‌اند.

یک منبع محلی در شهر موصل مرکز استان نینوا در شمال عراق گفت: گروهک تروریستی داعش اسامی یک هزار نفر از جمع 2 هزار و هفتاد نفری را که طی ماه‌های گذشته در موصل اعدام کرده است، اعلام کرد که با خشم شدید اهالی این شهر و وعده انتقام از وابستگان داعشی‌ها همراه شد.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، گفت: طی روزهای گذشته اهالی موصل هراسان خود را به مراکز پلیس رساندند تا اسامی اعضایی مفقودی از خانواده‌های خود را جستجو کنند.

این منبع افزود: این روزها، صدای شیون و ناله اهالی موصل با خواندن اسامی نزدیکان خود در لیست‌های مرگ داعش در مراکز پلیس شنیده می‌شود.

وی تاکید کرد: چیزی که شهروندان موصلی را بیش‌تر ناراضی کرده، بازرسی‌های پیچیده از آنها هنگام ورود به مراکز پلیس است و اینکه اجازه آوردن دوربین یا تلفن همراه به داخل مراکز پلیس داده نمی‌‌شود تا از اسامی وارده در لیست مرگ داعش تصویربرداری نشود.

این منبع افزود: داعش تهدید کرده که هرگونه بیان اعتراض و انزجار اهالی به وجود اسامی نزدیکانشان در فهرست‌های مرگ با واکنش جدی و حتی کشتن آنها همراه خواهد بود.

منبع مذکور گفت: فهرست‌های مرگ منتشر شده مربوط به آنهایی است که در ماه‌های نخست سیطره داعش در موصل کشته شدند و قربانیان از زنان و مردانی شامل می‌شود.

به گفته وی برخی از آنها افسر و منتسب به ارتش، پلیس و دستگاه‌های امنیتی، برخی سیاستمداران و نامزدهای انتخابات سابق یا از مقامات محلی همچون اعضای شوراهای شهری و محلی و برخی هم از کارکنان دوایر، روحانیون یا شماری از اصحاب رسانه‌ها بودند.

تروریست‌های داعش اجساد برخی از این کشته‌ها را در گور جمعی در جنوب موصل دفن کرده‌اند و بعضی از آنها زنده زنده سوزانده شده و یا منفجر شده‌اند.

در شهر فلوجه در استان الانبار در غرب عراق اوضاع آنچنان فرقی با موصل ندارد، گروهک تروریستی داعش به کشتار غیرنظامیان به بهانه‌های واهی ادامه می‌دهد، تا جایی که گروه‌های مختلفی برای مبارزه با این گروهک تشکیل شده است.

این در حالی است که گروهک داعش به دلیل ضربات دردناکی که از نیروهای عراقی و بسیج مردمی خورده و کشته شدن ده‌ها تن از عناصرش، در حال فروپاشی است و بدین شکل کار سرنگونی داعش توسط اهالی فلوجه راحت‌تر شده است.

یک منبع محلی فلوجه نیز که خواست نامش فاش نشود، گفت: تروریست‌های داعش که متوجه نارضایتی شدید اهالی فلوجه از آنها شده و منتظر رسیدن ساعت صفر آزادسازی این شهر شده‌اند، شروع به بهانه‌تراشی و مشکل‌تراشی برای آزار رساندن به اهالی کرده‌اند.

این منبع افزود: داعش امروز در شرایط خوبی نیست و تنها با توسل به ترفند ارعاب شهروندان و ظلم نظام‌مند، آنها را وادار به تسلیم در برابر شرایط و اطاعت کردن از خود کرده است.

 

تبلیغات اینترنتی

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید