لیست محصولاتی که باید ارگانیک خریداری شوند

0

گیگر :

کرفس
کرفس یکی از آلوده ترین سبزی های حاوی آفت کش است. کرفس پوسته محافظ ندارد. بنابراین مواد شیمیایی که برای مبارزه با آفات استفاده می شوند به آسانی از برگ های کرفس قابل شستشو نیستند. لذا تاکید فراوانی بر استفاده نمونه ارگانیک این سبزی است که بدون هیچگونه آفت کش و ماده شیمیایی تولید می شود.

بلوبری (زغال اخته)
مطالعه اخیر نشان داده که 28درصد از نمونه بلوبری های منجمد، غلظتی قابل توجه از باقیمانده آفت کش ها را درون خود دارند که با ADHD (اختلال بیش فعالی کم توجهی) در کودکان مرتبط است. بطور کلی، سعی کنید میوه های پوست نازک مصرفی تان حتما ارگانیک باشند.

محصولات لبنی
اگر شیر، ماست، کره و بستنی جزء کالاهای اساسی خانه شما هستند، موضوع ارگانیک بودن آنها مهم می شود.
در اغلب موارد، ارگانیک بودن غذایی که بیشتر از همه مصرف می کنید، اهمیت بیشتری دارد. محصولات لبنی غیرارگانیک ممکن است از حیوانات اهلی تهیه شده باشند که از ذرت و سویای دچار اصلاح ژنتیکی (تراریخته) تغذیه شده اند و همچنین آنتی بیوتیک مصرف کرده اند. به علاوه شواهدی وجود دارد که نشان می دهد شیر ارگانیک دارای سطح بالاتری از اسیدهای چرب امگا3 است.

سبزیجات پربرگ
علاوه بر اینکه برای محافظت سبزیجات در برابر حشرات بر روی آنها آفت کش می پاشند، گیاهان پربرگی مانند اسفناج، کلم پیچ و کاهو را که بر روی زمین می رویند، مملو از آفت کش های مایع می کنند.
تولید کنندگان محصولات ارگانیک برای حفظ گیاهان در برابر آفت ها از روش های دفعی غیر سمی استفاده می کنند.

هلو
در یک مطالعه دانشمندان آمریکایی متوجه شدند که بیشتر از 50 ترکیب آفت کش روی برخی هلو های داخلی و همچنین وارداتی وجود دارد.
اصولا هلوها به آفت کش حساس هستند زیرا کشاورزان زمانی که این میوه هنوز کوچک و درحال رشد است بر روی آنها آفت کش می پاشند که این باعث باقی ماندن سموم درون میوه ها می شود.

فلفل
این سبزیجات مثل اسفنج هستند، مواد شیمیایی را از طریق پوست نازک خود جذب می کنند. به همین دلیل با شستن و پوست کندن، نمی توانید سموم شیمیایی آنها را کم کنید.

سیب زمینی
اگر بدانید که چگونه یک سیب زمینی معمولی پرورش داده می شود، درخواهید یافت چطور بسیاری از مواد شیمیایی به بشقاب شما وارد می شوند. قبل از اینکه سیب زمینی در خاک کاشته شود، زمین کشاورزی به منظوراز بین بردن حشرات سم پاشی می شود. سپس برای پیشگیری از قارچ زدن، بذرهای سیب زمینی نیز سم پاشی می شوند.

توت فرنگی
توت فرنگی ها رشد آهسته ای دارند و چون بر روی خاک رشد می کنند برای حفاظت آنها در مقابل حشرات و زنده ماندن شان باید مقدار زیادی آفت کش استفاده شود. توت فرنگی پوست نازکی دارد که به راحتی مواد شیمیایی را جذب می کند و به آفت کش ها اجازه می دهد که به سراسر میوه نفوذ کنند. مهم تر از همه چون توت فرنگی ها کوچک و ظریف هستند، نمی توانیم آنها را به خوبی بشوییم.

گیلاس
گیلاس ها به دلیل پوست نازکشان از جمله میوه های آلوده به حساب می آیند. از گیلاس های معمولی که با واکس های قارچ کش پوشانیده شده اند، پرهیز کنید و به دنبال نمونه های ارگانیک آنها باشید. شما ممکن است به گیلاس خشک بسنده کنید. اما بهتر است بدانید آنها نیز حاوی سولفیت ها هستند.

خیارسبز
این میوه مانند دیگر میوه ها و سبزیجات پوست نازک، که پوست آنها خوردنی است، باید ارگانیک باشد. در بررسی اخیر که توسط یک گروه زیست محیطی صورت گرفته، متوجه شدند که خیار سبز یکی از آلوده ترین خوراکی هاست.

انگور
انگورها و کشمش ها سطح بالایی از باقیمانده آفت کش ها را دارند. انگورهای وارداتی عموما مضر هستند. دانشمندان دریافته اند که بیش از 30 آفت کش مختلف به مدت طولانی در این میوه باقی می ماند.

لوبیا سبز
سازمان حفاظت محیط زیست آمریکا وجود بیش از 60 نوع آفت کش را در لوبیا سبز تایید کرده است.
برای پرهیز از مواد شیمیایی افزودنی در فرآیند تهیه کنسرو، لوبیا سبزهای تازه را خریداری کنید.

شلیل وارداتی
در یک مطالعه تحقیقاتی مشخص شد که همه شلیل های وارداتی آزمایش شده حاوی حداقل یک ماده شیمیایی هستند و در بیشتر از 90 درصد آنها ردپایی از دو یا چند ماده شیمیایی یافت شده است.
شلیل های ارگانیک و تولید داخل را بخرید تا کمتر در معرض مواد شیمیایی قرار بگیرید.

cover

پاسخ دهید