لیست 12 سازنده ی برتر گوشی های هوشمند، در حال از دست دادن سونی و مایکروسافت

0

لیست 12 سازنده ی برتر گوشی های هوشمند، در حال از دست دادن سونی و مایکروسافت

بازار نسبتا دو قطبی گوشی های هوشمند تقریبا مشخص است که در یک سوی آن کمپانی سامسونگ قرار دارد که با استفاده بسیار خوب از سیستم عامل اندروید گوگل و توجه به خواسته ی کاربران توانست به جایگاه فعلی خود برسد و در سوی دیگر، اپل قرار دارد که با وجود فقط محصولات رده بالا و گران قیمت و لوکس خود همچنان بیشترین سهم را از بازار گوشی های هوشمند پس از سامسونگ دارد. اما این دو قطبی شدن مسلما به ضرر برخی از سازندگان نام آشنای دیگر مانند سونی و مایکروسافت شده است. هر چند مایکروسافت شرایط خاص تری نسبت به سونی دارد زیرا که پلتفرم ویندوز موبایل پلتفرمی نو پا محسوب میشود و رقابت با غول هایی مانند اندروید و iOS کار دشواری بود. در سمت دیگر سازندگان چینی هم به یک باره شدیدا رشد کردند و به رقبای جدی سامسونگ و اپل تبدیل شدند.

 

در سه ماهه ی اول 2016، مایکروسافت تنها توانست 2.3 میلیون دستگاه از گوشی هوشمند خود را به فروش برساند در حالی که سونی وضعیت کمی مساعد تری داشت و موفق به فروش 3.4 میلیون دستگاه در همین مدت زمان شد. اگر فروش گوشی های مایکروسافت لومیا با همین میزان ادامه پیدا کند، ردموندی ها تا پایان سال ممکن است به میزان فروش 15 میلیون دستگاه هم دست پیدا نکنند. بر اساس گزارش مرکز تحقیقاتی IC Insights، انتظار میرود که رشد فروش هفت سازنده از دوازده سازنده ی برتر گوشی های هوشمند در سال 2016 حدود 6 در صد یا حتی کمتر باشد. در حالی که رشد پنج کمپانی دیگر حدود 29 در صد یا بیشتر خواهد بود.

اما بیشترین آمار فروش در سه ماهه ی سال جاری نیز طبق انتظاری که میرفت، متعلق به کمپانی سامسونگ است که موفق شده در این مدت 81.5 میلیون دستگاه گوشی هوشمند را از ماه ژانویه تا مارس به فروش برساند که طبیعتا این به لطف فروش خوب پرچمداران این کمپانی کره ای یعنی گلکسی اس 7 و گلکسی اس 7 اج است. دیگر سازنده  برتر کمپانی اپل است که موفق به فروش 51.6 میلیون دستگاه گوشی آیفون شده است. این در حالیست که به طور کلی رشد فروش هر دو کمپانی سامسونگ و اپل کمی کاهش یافته است.

اما نکته ی جالب این گزارش این است که هشت کمپانی سازنده ی برتر از دوازده سازنده ی این لیست از سازندگان چینی هستند. در این لیست کمپانی هواوی در رده ی سوم جدول قرار دارد، اوپو چهارمین سازنده ی برتر بوده است، شیائومی در رده ی پنجم جای گرفته است. دیگر سازندگان چینی نیز عبارتند از Vivo، ZTE، Lenovo، TCL و Meizu. کمپانی ژاپنی سونی و کمپانی امریکایی مایکروسافت ممکن است تا پایان سال از لیست دوازده سازنده ی برتر گوشی های هوشمند خط بخورند. مایکروسافت تکلیف خود را تا حدودی با دنیای گوشی های هوشمند مشخص کرد و رسما اعلام کرد که تمرکز کمپانی بر روی این صنعت نیست. باید صبر کرد و دید سونی با این چالش چگونه روبرو خواهد شد. نظر شما در این خصوص چیست؟  

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید