ماجراجویی در تهران

0

گیگر:

266895_954

266895_954

ماجراجویی در تهران

به نقل از های برگ: در این مطلب یک‌سری تفریحات بسیار هیجان‌انگیز برایتان معرفی کرده‌ایم که خوب است هر کدام را می‌توانید دست‌کم یک‌بار امتحان کنید و لذتش را ببرید. شاید برخی از این تفریحات گران و پرهزینه باشند اما بیشترشان همچون بولینگ یا پینت‌بال اصلا گران نیستند و خیلی هم خوش می گذرد.

پاراگلایدر

پاراگلایدر نام یک ورزش تفریحی و رقابتی است که رویای دیرینه بشر را تحقق بخشیده‌است. بطوریکه خلبان به آرامی از سطح شیب‌دار کوه به سمت پایین می‌دود و با حالتی به شکل سر خوردن در آسمان از کوه جدا می‌شود و خلبان برای شروع پرواز احتیاجی به انجام سقوط آزاد و یا پرش از صخره ندارد. نشست و برخاست با چتربال به نرمی و آرامی برابر با توان بدنی خلبان برای دویدن است و نکته اینکه هنگام پرواز به هیچ وجه حالت ترس از افتادن به انسان دست نخواهد داد.

سايت پرواز پاراگلایدر لواسان کوچک

نشانی: اتوبان شهيد بابايی به سمت دماوند، تقاطع تلو شهيد بابايی به سمت لواسانات.

سـايـت پـرواز پاراگلایدر لواسان کوچک یکی از سایت های شهر تهران برای علاقمندان به پرش و پرواز با پاراگلایدر و مبتدیان این رشته ورزشی است که در آن ارتفاعاتی در حدود ۲۰۰ متر برای پرش مدنظر قرار داده شده‌است.

266895_954

سـايـت پـرواز پاراگلایدر آبـسـرد

نشانی: تهران، آبعلی، آبسرد

سـايـت پـرواز پاراگلایدر آبـسـرد با طبیعت زیبایی که دارد سایت بسیار مناسبی برای علاقمندان به پرش با پاراگلایدر هستند اما دوری آن از شهر تهران باعث شده است تا مراجعین کمتری داشته باشد در زمستان نیز یخبندان این سایت امکان دسترسی به آن سخت و تقریبا غیر ممکن می‌شود.

266896_699

سـايـت پـرواز پاراگلایدر امـامـزاده هـاشـم

نشانی: تهران جاده آبلی، امامزاده هاشم، ۶۵ کیلومتری جاده هراز، بعد از تونل، پشت مهمانسرا

سـايـت پـرواز پاراگلایدر امـامـزاده هـاشـم یکی از سایت های معروف در نزدیکی شهر تهران است که بسیاری از علاقمندان به رشته ورزشی پاراگلایدر آن را به عنوان اولین سایت های خود برای پرواز انتخاب می‌کنند.

266897_839

سـايـت پـرواز پاراگلایدر شـهــران

نشانی: بزرگراه آبشناسان – شهران – شرکت نفت

سـايـت پـرواز پاراگلایدر شـهــران یکی از معروف‌ترین و شناخته شده‌ترین سایتهای پرواز برای ورزش پاراگلایدر است که تعداد بسیار زیادی از مربیان و افراد آماتور و همچنین تعداد زیادی از علاقمندان به این رشته ورزشی به این مکان مراجعه می‌کنند.

266898_591

جت‌اسکی

جت‌اسکی نام یک برند مربوط به وسایل آبی انفرادی بود که توسط صنایع سنگین کاوازاکی ابتدا عرضه شد. این وسیله گاهی اوقات به‌طور اشتباه گفته می‌شود که در شرکت ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده به ثبت رسیده‌است. یکی از نوع‌های جت اسکی شامل صفحات فایبرگلاس است که یکی از انواع آن جت اسکی ۴۰۰ است که در سال ۱۹۷۳ به بازار آمده‌است. امروزه از جت اسکی به عنوان یک وسیله ورزشی و سرگرمی در اسکله‌ها استفاده می‌کنند و گاهی اوقات مسابقاتی را نیز ترتیب می‌دهند.

جت اسکی یک نفره

•    مکان: مرکز غواصی کیش

•    بهای بلیت: ۱۵ دقیقه ۶۰ هزار تومان

•    تلفن: ۰۹۳۴۷۶۹۳۲۴۶ –  ۰۹۳۴۷۶۹۱۲۹۶

266899_613

جت اسکی دو نفره

•    مكان: اطراف تهران

•    قيمت: ۶۰ هزار تومان

266900_567

بالون سواری در تهران

می خواهید به آرزوی پرواز برسید اما این بار نه با هواپیما سوار شدن. پرواز، تجربه هیجان میان ابرهاست؛ تصور کودکی بیشتر ما که با نشستن در یک بالون بزرگ و رنگی شکل گرفته و همچنان ادامه دارد. این تصور کودکی حالا تحقق پیدا کرده و می‌تواند عملی شود. خریدن بلیت و بعد هم طی کردن ۴۰ دقیقه آرام لابه‌لای ابرها و بر فراز آسمان از آن اتفاقات آرام اما پرهیجان است. تجربه ای که کمتر پیش می‌آید و هنوز خیلی‌ها به سمتش نرفتند. آسمان دشت ری آرزوی پرواز شما را در بالون به راحتی به حقیقت می‌رساند. هر بالون می‌تواند ۵ نفر را حمل کند و قیمت بلیت برای هر نفر ۳۸۰ هزار تومان است.

266901_145

غواصی اسکوبا

غواصی اسکوبا که در اصل مخفف کلمات دستگاه خود شامل تنفس در زیر آب است، و در حال حاضر یک کلمه در بر گیرنده برای غواصی به کار میرود نوعی از غواصی در زیر آب است که در آن، غواص با استفاده از مجموعه ای از وسایل که امکان تنفس در زیر آب را فراهم می آورد به تنفس در زیر آب و غواصی می پردازد.

بر خلاف غواصی اولیه ، که بر حبس نفس و یا تنفس هوای پمپ شده از سطح تکیه می کرد، سیلندر غواصی اسکوبا با گاز تنفسی (معمولا هوای فشرده) پر شده‌است و اجازه می دهد تا غواص آزادی بیشتری در حرکت زیر آّب در مقایسه با هوای تغذیه شده از سطح داشته باشد. همچنین در مقایسه با دیگر تکنیک های غواصی مانند حبس نفس و غواصی آزاد بسیار آسان تر است. نسبت به هدف از غواصی، معمولا حرکت غواص در زیر آب توسط باله های شنا که به پا متصل شده‌است انجام می پذیرد اما از نیروهای محرکه دیگر نیز مانند وسایل نقلیه زیر آب و یا کشیدن غواص از سطح استفاده شود.

برای اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی: http://www.lifesaving.ir/home-fa.html مراجعه کنید.

گروه غواصی مجموعه تفریحی شهید چمران

خیابان شریعتی، مقابل ایستگاه مترو آیت الله صدر، جنب پل آیت الله صدر

فراگیری و گرایش به ورزشهای متنوع آبی اعم از یکی از فعالیت هایی است که به تازگی طرفداران بسیاری پیدا کرده‌است. از این‌رو گروه دلفین مجموعه تفریحی شهید چمران طی اقدامی به ایجاد زمینه آموزش و دعوت علاقمندان به این رشته‌ها در شاخه‌های آموزش شنا، آب درمانی، آموزش غواصی استخری، غواصی آبهای آزاد، برگزاری دیره های تفریحی یک روزه غواصی در اطراف و جزایر خلیج فارس، فان دایو و عکسبرداری زیر آب و همچنین برگزاری دوره های مدرسه نجات غریق زیر ۱۶ سال دست زده‌است و علاقمندان می‌توانند در این مجموعه از این امکانات برخوردار شوند. اگه علاقمند به ورزشهای آبی هستید به گروه دلفین این محموعه سری بزنید.

تلفن : ۲۲۶۸۶۳۷۸ | ۲۲۶۸۶۳۷۹

266902_731

کلوپ فرآذین جزیره کیش

•    هر نفر: ۷۰ هزار تومان

•    زمان: یک ساعت

266903_685

اسکی روی آب

اسکی روی آب نوعی ورزش آبی است. ورزشکار در حالی که اسکی مخصوص به پا دارد به وسیله وسایل آبی موتوری با سرعتی در حدود سی کیلومتر در ساعت روی آب کشیده می‌شود. میدان اجرای مسابقه دارای دویست متر طول و بیست متر عرض است که به وسیله گوی‌های شناور به قطر بست و پنج سانتی متر مشخص گردیده‌است.

266904_724

اسکی روی آب ورزشی است که در آن هر فرد پشت یک قایق موتوری يا كابل متصل شده اسكي بر روي بدنه اي از آب بر روي سطح كشيده مي شود ، اين ورزش نيازمند قدرت بدني بالاتنه و پائين تنه ويژه است، همچنين تعادل و توازن و استقامت عضلاني عالي .
مشخصات وسایل

طول طناب اتصال ۲۰ متر طول وسیله اسکی ۱۱۲ سانتی متر عرض وسیله اسکی ۲۱ سانتی متر وزن وسیله اسکی ۲ تا ۳ کیلوگرم

برای اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی http://www.icf.ir/index.aspx?siteid=1&pageid=125 مراجعه کنید.

آفرود

مسابقات آفرود (Off-road) یا بیابانی، گونه‌ای از مسابقات اتومبیل رانی هستند که در پیست های دارای عوارض دشوار طبیعی (و نه در میان مناطق بکر طبیعی) برگزار می‌شوند.

در این نوع از مسابقات معمولا از خودروهای شاسی بلند (SUV) استفاده می‌شود و این مسابقات فرصت مناسبی برای خودروسازان بزرگ تولید کننده خودروهای شاستی بلند چون رنجرور، لندرور، نیسان پاترول، میتسوبیشی پاجرو، تویوتا لندکروزر و… هستند تا قدرت، سرعت و تکنولوژی محصولات جدیدشان را نمایش دهند و برای بدست آوردن مشتریان بیشتر به رقابت بپردازند.

بهای بلیت: ۱۵ تا ۲۰ دقیقه ۸۰ هزار تومان

266905_779

آموزش موتورسواری کراس

هر جلسه یک ساعت، ویژه بانوان و آقایان، برای آموزش به گواهینامه موتور سواری نیازی ندارد و آقایان و بانوان بصورت همزمان می توانند از این امکان استفاده کنند.

قیمت: ۱۵۰ هزار تومان

شنبه تا پنجشنبه ۹ الی ۱۸

نشانی: انتهای اتوبان نیایش، شهران، کوهسار، مجموعه پارک کوهسار، پیست موتور سواری

تلفن: ۰۹۱۹۸۰۳۶۵۶۱

266906_264

باشگاه تیراندازی توچال

نشانی: تهران ولنجک، مجموعه ورزشی تله کابین توچال، نرسیده به ایستگاه اول، باشگاه تیر اندازی با کمان

باشگاه تیراندازی توچال در بخشی از فضای مجموعه تفریحی ورزشی تله کابین توچال تعبیه شده‌است که فرصت استفاده علاقمندان را از امکانات این رشته ورزشی فراهم آورده‌است. در این باشگاه امکان فراگیری فنون تیراندازی با کمان برای ورزشکاران و افراد علاقمند به یادگیری این رشته ایجاد شده‌است و علاقمندان خانم و آقا می‌توان زیر نظر مربیان مجرب این باشگاه و در فضایی سرباز و در هوای آزاد از امکانات این باشگاه استفاده کنند.

تلفن : ۲۲۴۲۱۵۰۸

266907_564

پیست اسکی دیزین

پيست اسكی ديزين اولين پيست اسكی در ايران مي باشد كه از طرف فدراسيون جهانی اسكی مورد تائيد برای برگزاری مسابقات رسمی شناخته شد و عنوان بين المللی به خود گرفت. رسميت اين پيست وابسته به امكانات ويژه و خاص است كه شامل نكات فنی مانند، شيب مسير، طول مسير، محل برگزاری مسابقات و امكانات رفاهی است. تاریخ نصب اولین دستگاه‌های بالابر در دیزین سال ۱۳۴۸ می‌باشد که شامل ۳ تله کابین، ۲ تله‌سی‌یژ، ۷ تله اسکی بشقابی و ۱ تله اسکی چکشی است. ارتفاع پائين ترين نقطه از سطح دريا ۲۶۵۰ متر و بلندترين نقطه آن ۳۶۰۰ متر مي‌باشد. در فصل تابستان هم ورزش‌هایی همچون دوچرخه سواری کوهستان، کایت سواری، تیراندازی با کمان و اسکی روی چمن نیز در این مجموعه امکان پذیر است.

•    نشانی: منطقه گاجره، به فاصله ۱۲۳ كيلومتر از مسير جاده چالوس و ۷۱ كيلومتر از مسير شمشك

•    ایمیل:  info@dizinpad.com

•    تلفن : ۰۲۶۱-۵۲۱۵۰۴۰ از ساعت ۶-۱۶ جهت اطلاع از وضعیت هوا و جاده بالا

•    تلفن : ۰۲۶۱-۵۲۱۲۴۵۱ و  ۰۲۶۱-۵۲۱۵۰۴۱-۴

بهای بلیط

•    ورودی اسکی باز: ۳۰ هزار تومان

•    ورودی گردشگری: ۱۱ هزار تومان

266908_168

پیست اسکی توچال

این پیست از پائین قله  توچال ( ۳۸۵۰ متر ) شروع شده و به هتل ( ۳۵۵۰ متر) ختم می شود. طول پيست ۱۲۰۰ متر می باشد و با توجه به حضور مربيان مجرب و شيب بسيار مناسب پيست، مکانی فرح بخش جهت استفاده دوستداران اسکی می باشد.

در این پیست برای سهـولت در رفت و آمد اسـکی بازان عـزیز یک تله‌سـی‌یژ و یک تله‌اسکی تعبیه گردیده است.

با توجه به ارتفاع پیست اسکی ايستگاه هفتم (بيش از ۳۵۰۰ متر از سطح دريا) ، همزمان با پيست اسکی سبلان در استان آذربايجان، اولين پیست های اسکی برف‌گير کشور مي باشند و بیش از هشت ماه در سال قابل بهره برداری است.

تلفن های تماس مدیریت مدرسه اسکی: ۸۱۰۱۷۱۹-۰۹۱۹ و ۸۱۰۱۷۲۰-۰۹۱۹

266909_248

موج‌سواری

موج‌سواری، یا سرفینگ، از ورزش‌های روی آب است. در سال ۱۹۵۰ به عنوان ورزش معرفی شد و در این سال اولین تخته (بورد) سبک وزن اختراع شد. بعضی از ورزشکاران بدون تخته روی امواج شنا می‌کنند که مشکل‌تر از بقیه است. ورزشکاران استرالیایی گاهی از اسکی روی آب و یا قایق روی آب استفاده می‌کنند.

Dec. 25, 2013 - Los Angeles, California, U.S - Surfers including a man wearing a Santa Claus hat crowd together on a wave Christmas morning near the pier in Venice Beach. Warm temperatures hit Southern California, which stand in stark contrast to record snowfall in the east. Meteorologists say the unseasonably warm weather and offshore winds are the result of a big high-pressure system over the region. (Credit Image: © Jonathan Alcorn/ZUMAPRESS.com)

Dec. 25, 2013 – Los Angeles, California, U.S – Surfers including a man wearing a Santa Claus hat crowd together on a wave Christmas morning near the pier in Venice Beach. Warm temperatures hit Southern California, which stand in stark contrast to record snowfall in the east. Meteorologists say the unseasonably warm weather and offshore winds are the result of a big high-pressure system over the region. (Credit Image: © Jonathan Alcorn/ZUMAPRESS.com)

پارکور

پارکور، هنر جابجایی  یا شهرنوردی یک راه نوین برای تعامل با محیط اطراف فقط با استفاده از توانایی‌های انسان است. داوید بل، بنیان‌گذار پارکور در فرانسه می‌گوید: «جنبهٔ فیزیکی پارکور، غلبه‌کردن بر تمامی موانع پیش روست، درست مانند این‌که در شرایط اضطراری گیر کرده باشید. پارکور فقط صرف حرکات نیست، بلکه مجموعه‌ای هدفمند و دارای فلسفهٔ خاص خویش است. پس هدف پارکور، رسیدن به مقصد با استفاده از کاراترین، روان‌ترین و مستقیم‌ترین مسیر و مناسب‌ترین حرکات است که می‌تواند شامل دویدن، پریدن، بالا رفتن و خزیدن باشد.» «کارایی» یکی از مهم‌ترین مشخصه‌های پارکور است، و به این معنی است که لازم نیست حرکات سریع‌ترین باشند، بلکه باید مستقیم‌ترین و با صرف انرژی کمتری انجام شوند و همچنین مانع آسیب دیدگی دراز مدت یا کوتاه مدت شوند.

به کسانی که از اصول پارکور در زندگی خود بهره می‌برند «تراسور» گفته می‌شود.

آشنایی با پارکور مخصوص آقایان

قيمت: ۸۰ هزار تومان

مكان: تهران

266911_636

آشنایی با پارکور مخصوص خانم ها

قيمت: ۴۰ هزار تومان

مكان: تهران

266912_287

نوشته ماجراجویی در تهران اولین بار در های برگ | مرجع سرگرمی و خبری پدیدار شد.

لینک مطلب

پاسخ دهید