ماجراجویی در کهکشان بی انتها: معرفی بازی Starbound و سیستم مورد نیاز برای اجرای این بازی

0

ماجراجویی در کهکشان بی انتها: معرفی بازی Starbound و سیستم مورد نیاز برای اجرای این بازی

در مطلب پیش رو به معرفی بازی جدید Starbound خواهیم پرداخت که ماجرا های آن در فضای بی کران جریان دارد. پس اگر به فضا نوردی در دنیای مجازی علاقه مند هستید، در صورت تمایل می توانید ما را در ادامه ی این مطلب همراهی نمایید.

بازی Starbound اثری است مستقل که به دست اعضای  استودیوی بازی سازی کوچک و جویای نامی تحت عنوان چاکل فیش طراحی شده و می توان گفت که پروسه ی تولید آن زمانی نسبتاً طولانی را در بر گرفته است. به بیان دقیق تر مراحل تولید بازی Starbound در سال 2011 میلادی بود که آغاز شد و پس از آن اعضای استودیو چاکل فیش در سال 2013 میلادی موفق شدند از طریق اجرای کمپین تامین بودجه ی مالی لازم برای ساخت این بازی، رقمی بیش از یک میلیون دلار را از طریق مخاطبان اصلی این اثر به دست آورند. در واقع جمع آوری رقم مذکور شتاب فراوان تری به روند پیشرفت مراحل تولید این بازی بخشید و به موجب آن سازندگان بازی Starbound توانستند در پایان همان سال نسخه ی ابتدایی از این بازی را وارد بخش Early Access از شبکه ی استیم نمایند. حضوری که می توان آن را بسیار مثبت و موفق ارزیابی کرد؛ چرا که بازی Starbound توانست تنها با سه ماه حضور در بخش Early Access از شبکه ی استیم فروشی یک میلیون نسخه ای را تجربه نماید و به یکی از محبوب ترین عناوین حاضر در این بخش تبدیل گردد. به هر حال پس از حضوری سه ساله در بخش مذکور از شبکه ی استیم، سازندگان بازی Starbound بالاخره تصمیم گرفتند تا این بازی را از حالت آزمایشی خارج ساخته و نسخه ی نهایی و کامل آن را از طریق شبکه ی استیم در اختیار مخاطبان خود قرار دهند. به این ترتیب بازی Starbound در تاریخ 22 ژوییه سال جاری میلادی (حدود دو هفته ی دیگر) به شکل انحصاری در اختیار علاقه مندان به پلتفرم PC قرار خواهد گرفت. این در حالی است که بازی Starbound تا کنون توانسته است در بخش Early Access از شبکه ی استیم فروشی معادل با 2 میلیون نسخه را تجربه نماید.  

 starbound1

در بازی Starbound شما نقش یک مسافر بین کهکشانی را بر عهده دارید که از خانه ی خود در سیاره ای دور دست فرار کرده و در دل کهکشان های بیگانه سرگردان است. از بد روزگار کشتی فضایی قهرمان داستان ما در نزدیکی سیاره ای دور دست دچار نقص فنی شده و او به ناچار بر روی سطح سیاره ی مذکور فرود می آید تا چاره ای برای مشکل خود بیاندیشد. حال او باید با جمع آوری ساز و برگ مناسب از گوشه و کنار این سیاره کشتی فضایی خود را تعمیر کرده و دوباره در دل کهکشان های دور دست به پرواز در آید. در واقع با تعمیر شدن کشتی فضایی قهرمان داستان بازی Starbound، ماجراجویی های اصلی او در دل این بازی تازه آغاز می شود و قهرمان تنهای ما از این بخش قضیه به بعد مختار است که به انجام فعالیت های مختلفی در طول بازی Starbound بپردازد. به عنوان مثال او می تواند به کهکشان خود بازگشته و نسبت به مقابله با نیرو های خبیثی اقدام کند که موجبات آوارگی او از سیاره ی محل سکونتش را فراهم آورده اند و اکنون تهدیدی جدی برای کل کهکشان به شمار می روند. از سوی دیگر او می تواند مسیر دیگری را انتخاب کرده و با پرسه زدن در پهنه ی کهکشان های دور دست به اکتشاف سیاره های جدید در دل آن ها بپردازد و در صورت دلخواه سیاره های مذکور را به محیطی کاملاً مسکونی تبدیل ساخته و حتی خانه های ساخته شده در آن ها را به موجودات فضایی مختلف اجاره دهد (و از این راه به کسب در آمد بپردازد). در کل بازی Starbound از محیطی کاملاَ سند باکس بهره می برد که اجزای موجود در دل آن (کهکشان ها و سیاره های مختلف موجود در آن ها) به شکل تصادفی خلق می شود. بر این اساس تجربه ی هر کدام از مخاطبان این بازی از گیم پلی Starbound به گونه ای کاملاً متفاوت با دیگران رقم خواهد خورد و در مجموع گیم پلی بازی Starbound برای هر کدام از تجربه کنندگان این اثر در قالب سبک و سیاقی خاص (و منحصر از دیگران) جلوه خواهد کرد.

 starbound2

از جمله ویژگی های مهم موجود در گیم پلی بازی Starbound (که سیاق آن به شکل دو بعدی دنبال می شود و از لحاظ ظاهر و باطن یاد آور عناوین ساید اسکرول کنسول های 16 بیتی است) می توان به امکان انتخاب از میان 7 نژاد مختلف برای قرار گیری درقامت شخصیت اصلی این بازی اشاره کرد. به عبارت بهتر در آغاز بازی Starbound تجربه کنندگان اثر مذکور این امکان را در اختیار خواهند داشت تا از میان 7 نژاد مختلف از موجودات فضایی موجود در این بازی، یکی از آن ها را به دلخواه انتخاب کرده و پس از شخصی سازی ویژگی های مختلف مربوط به او به آغاز این بازی بپردازند. پس از آن تجربه کنندگان بازی Starbound می توانند از میان سه درجه ی سختی گوناگون موجود در گیم پلی این بازی یکی را انتخاب کرده تا تجربه ای نسبتاً متفاوت را از گیم پلی این بازی در اختیار داشته باشند. به عنوان مثال اگر بازیباز دوست نداشته باشد که برای بقا ناچار به خوردن غذا بوده و پس از مرگ هم تمامی مایحتاج خود را از دست بدهد، باید به انتخاب راحت ترین درجه ی سختی ممکن در این بازی بپردازد و از انتخاب درجات سختی دشوار تر اجتناب نماید. گذشته از این موضوع به موجب فراهم بودن امکان ساخت و ساز در گیم پلی بازی Starbound ، قابلیت ساختن هزاران آیتم مختلف (از سلاح و زره گرفته تا مواد اولیه ی ساختمانی گوناگون) در گیم پلی این بازی وجود خواهد داشت و به این ترتیب علاقه مندان به امر ساخت و ساز (هواداران بازی هایی نظیر ماینکرفت) خواهند توانست خود را با این بخش از قضیه حسابی سرگرم سازند. ضمن این که علاوه بر امکان رام کردن حیوانات گوناگون فضایی و بهره گیری از توان آن ها برای مبارزه با دشمنان مختلف حاضر در کهکشان، تمامی بخش های بازی Starbound را علاوه بر حالت تک نفره به شکل همکاری تیمی و در حالت آنلاین نیز می توان به انجام رساند. در مجموع می توان گفت که بازی Starbound اثری جمع و جور اما بسیار مفصل و سرگرم کننده به نظر می رسد که در این ایام (روز های برهوت بازی های کامپیوتری) می تواند اوقات خوبی را برای علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری فراهم سازد. در پایان این متن می توانید از مشخصات سخت افزاری مورد نیاز برای اجرای این بازی بر روی پلتفرم PC آگاه شوید.       

 

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Starbound بر روی پلتفرم PC :

 

 • سیستم عامل :  Windows XP or later
 • پردازنده :  Core 2 Duo
 • کارت گرافیک :  o 256 MB graphics memory and direct x 9.0 c compatible gpu
 • حافظه ی رم :  o 2 GB RAM
 • فضای مورد نیاز برای نصب :  o 3 GB available space
 • نسخه ی دایرکت اکس :  Direct X Version 9.0 c  

 

سیستم پیشنهادی برای اجرای بازی Starbound بر روی پلتفرم PC :

 

 • سیستم عامل :  Windows XP or later
 • پردازنده :  Core i3
 • کارت گرافیک :  Discrete GPU capable of direct x 9.0 c
 • حافظه ی رم :  o 4 GB RAM
 • فضای مورد نیاز برای نصب :  o 4 GB available space
 • نسخه ی دایرکت اکس :  Direct X Version 9.0 c  

 

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید