ماشین حرفه ای و زیبا پورشه پانامرا ۲۰۱۷ سرانجام از راه رسید

0

پورشه پانامرا
پورشه پانامرا

ماشین حرفه ای و زیبا پورشه پانامرا ۲۰۱۷ سرانجام از راه رسید

شرکت خودروسازی آلمانی مشهور پورشه امروز سرانجام نسل دوم پانامرا را معرفی کرد. پانامرا ۲۰۱۷ از طراحی جدیدی برخوردار است که بسیار از انتقادهای نسل اول را برطرف می‌کند.

پورشه پانامرا همیشه از مدلی مثل ۹۱۱ سریع‌تر، راحت‌تر و جادارتر بوده اما طراحی نسل اول این خودرو چندان جذاب نبود. حالا پورشه سرانجام نسل دوم پانامرا را با طراحی زیباتر و جذاب‌تر معرفی کرده است. پورشه جدید به‌جز سقف آپشنال کاملاً از آلومینیوم ساخته شده و می‌توان در آن زبان طراحی مدل ۹۱ را نیز به وضوح دید. چراغ‌های LED در جلو و عقب ظاهری زیبا به آن بخشیده و چرخ‌ها نیز ۱۹ تا ۲۱ اینچی هستند.

سرعت سنج استفاده شده در این خودرو شبیه به مدل ۱۹۵۵ ۳۵۶ A طراحی شده که به Speedster مشهور است. البته به جز این المان نوستالژیک تمامی اجزای پانامرای ۲۰۱۷ کاملاً مدرن  و پیشرفته طراحی شده است. دو صفحه‌نمایش ۷ اینچی در اطراف سرعت‌سنج قرار گرفته و Porsche Advanced Cockpit یک صفحه‌نمایش ۱۲٫۳ اینچی لمسی تبلت‌مانند را در مقابل راننده قرار می‌دهد. این سیستم همچنین با CarPlay اپل سازگار است اما هنوز خبری از سازگاری با Android Auto نیست. همچنین یک دوربین حرارتی نیز برای دید بهتر در شب در پانامرا تعبیه شده است.

پانامرای جدید همچنین به موتورهای کاملاً جدیدی مجهز شده و حالا با دو موتور توربوی ۲٫۹ لیتری V6 با ۴۴۰ اسب بخار و ۴۰۵ پوند-فوت گشتاور در خدمت شماست. در پانامرا ۴S این موتورها برای رساندن سرعت ماشین از صفر تا صد کیلومتر بر ساعت تنها در ۴٫۴ ثانیه کافیست که در پکیج Sport Chrono این مقدار به ۴٫۲ ثانیه کاهش می‌یابد. سرعت حداکثری خودرو ۲۹۰ کیلومتر بر ثانیه گزارش شده است.

 

مدل Panamera Turbo دو موتور ۲٫۹ لیتری V6 با ۴۴۰ اسب بخار و ۴۰۵ پوند-فوت گشتاور را در اختیار دارد که صفر تا صد ۴٫۴ ثانیه (۴٫۲ ثانیه در حالت Sport Chrono) را به همراه می‌آورد و سرعت حداکثر این مدل نیز ۲۹۰ کیلومتر بر ساعت است. اما مدل توربو به دو موتور ۴ لیتری V8 با ۵۵۰ اسب بخار و ۵۶۷ پوند-فوت گشتاور است که صفر تا صر را به ۳٫۶ ثانیه (۳٫۴ ثانیه در حالت Sport Chrono) کاهش و سرعت حداکثر با به ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت افزایش می‌دهد. هر دو مدل به سیستم دنده ۸ سرعته دو کلاچه PDK خودکار مجهز هستند.

پورشه پانامرا
پورشه پانامرا

پورشه پانامرا ۲۰۱۷ قرار است از دی‌ماه و با قیمت‌های پایه ۱۰۱۰۴۰ دلار برای نسخه ۴S و ۱۴۷۹۵۰ دلار برای نسخه توربو عرضه شود. هرچند که با اضافه کردن آپشن‌های بیشتر قیمت به میزان قابل ملاحظه‌ای افزایش خواهد یافت.

گردآوری:گیگر

منبع:farnet

لینک مطلب

پاسخ دهید