مانیتورهای گیمینگ کنفرانس ACER را جذاب کردند!

0

مانیتورهای گیمینگ کنفرانس ACER را جذاب کردند!

در امتداد کنفرانس اختصاصی ایسر در نیویورک، این شرکت از دو مانیتور جدید خود پرده برداری کرد. ایسر در زمینه تولید مانیتورهای مخصوص بازی بسیار کم نظیر عمل کرده است. این مانیتورها با نمایشگر های کنونی یک تفاوت عمده را به همراه دارند؛ مانیتور های جدید ACER بر اساس نقاط کوانتومی (QD) طراحی و تولید شده اند. مانیتور Predator X27 دارای یک پنل 27 اینچی است که می تواند تا 99% از گستره رنگ Adobe RGB را پوشش دهد. این مسئله به دلیل استفاده از فناوری نقاط کوانتومی است. همچنین مانیتور Predator Z271UV نیز تا 130% از طیف Adobe RGB را پوشش می دهد. ایسر از نوع سامانه روشنایی بهره گرفته است که با استفاده از تکنیک نانو، در نمایش رنگ ها با وضوح بالاتر موثر است. مانیتور Predator X27 دارای دقت 4K بوده و از فرکانس 144 هرتز پشتیبانی می کند. در نتیجه علاوه بر دقت رنگ بالا، شدت فرکانس نیز در آن بسیار بالا است. این مانیتور از فناوری NVIDIA G-SYNC HDR پشتیبانی می کند که آخرین نوع از تکنولوژی جی سینک است که از تکنیک HDR نیز پشتیبانی می کند.

Predator X27 دارای 384 منطقه روشنایی بوده و آنها به صورت تک به تک کنترل می شوند. در نتیجه بر خلاف مانیتورهای معمول، سطح کنتراست در آنها بسیار بالا می رود. هر دو مانیتور دارای زاویه دید 178 درجه ای بوده و به عنوان یک مانیتور Quantum Dot دارای فناوری های اختصاصی ACER مانند Acer VisionCare، Flickerless، BluelightShield و ComfyView هستند. به طور حتم برای همه ما پیش آمده است که به دلیل تاریکی محیط، شدت روشنایی و مواردی از این دست، تشخیص موقعیت دشمنان و … در بازی ها دشوار می گردد. به همین علت ایسر از فناوری Predator GameView استفاده کرده است تا بدین ترتیب با تنظیم شدت روشنایی و سطح کنترلست در چنین فضاهایی، تصاویر به خوبی قابل مشاهده شوند. مانیتور Predator Z271UV نیز از دقت 1440×2560 پیکسل پشتیبانی کرده و از نوع منحنی (Curved) است. شدت انحنای این نمایشگر گیمینگ به 1800 R می رسد که سازگار ترین انحنا با چشم انسان است. این مانیتور تا 125% از گستره رنگ S-RGB را نیز پوشش خواهد داد. زمان پاسخ به فرکانس در این محصول بین 1 الی 3 میلی ثانیه است. همچنین فرکانس پنل تا 165 هرتز اورکلاک شده است.

دو اسپیکر 7 واتی در زیر مانیتور تعبیه گشته و در بخش رابط های I/O می توان از 4 پورت USB 3.0، رابط DisplayPort و HDMI استفاده کرد. ایسر از فناوری اختصاصی صوتی خود با نام Acer TrueHarmony در آمپلی فایر 14 واتی آن بهره گرفته است. پشتیبانی مانیتورها از HDR یکی از جالب توجه ترین امکانات آنها در برابر ویژگی های متعدد است. ACER درنده های خود را تا دندان مسلح کرده و رقابت با آنها بسیار دشوار است. شایان ذکر است که در برخی مدل ها نیز ردیاب چشمی (Eye-Tracking) نصب می گردد. ایسر در کنفرانس خود اشاره ای به قیمت گذاری این دو مانیتور نکرده است.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید