مایو اسلامی نیمه پوشیده

0

مایو اسلامی نیمه پوشیده

حجاب، از آنجایی که معلوم است کلمه ای به معنای “نیمه پوشیده” میباشد. در دین اسلام نیز مفهومی است که برای تعریف لباسهای بانوان استفاده میشود.

حجاب، در معنای دینی بعضی عناصر مثل جاهایی که باید پوشانده شوند و شکل پوشش (بطور مثال حد نازکی پارچه) را معلوم میکند. حضرت پیغمبر اسلام، با اشاره کردن به چهار انگشت بالای مچ فرمودند: ” باز کردن بدن به غیر از صورت و تا اینجای دست برای زنی که به آخرت و خداوند ایمان دارد بعد از رسیدن به سن بلوغ حلال نمیباشد”. مایو اسلامی نیمه پوشیده این حدیث شریف جاهایی از بدن را که باید پوشیده شود را به صورت دقیق معلوم کرده است. به بیان دیگر، در دین اسلام به غیر از دست، پا و صورت زنان، جاهای دیگر بدن باید پوشیده نگه داشته شوند. این قانون در هر جنبه زندگی حتی استخر و دریا نیز صدق میکند.
حجاب به پوشش‌های گوناگون زنان مسلمان مایو اسلامی نیمه پوشیده گفته می‌شود و مفهومی برآمده از قرآن کریم و فقه اسلامی و ساخت یافته در فرهنگ اسلامی که ناظر به پوشش شرعی در مقابل نامحرم، بویژه برای زنان است. حجاب گاه برگرفته از احکام شرع و گاه مربوط به قراردادهای اجتماعی و شرایط موقعیتی فرد است.از دیدگاه فقها مایو اسلامی حجاب یکی از احکام اسلامی است و اصطلاحاً عبارت است از پوشاندن ضروری مو و سایر اعضای بدن به جز صورت و دو دست (و گاهی دو پا) توسط زنان مسلمان (تنها در صورتی که کنیز نباشند)، در برابر مردانی که طبق شریعت مایو اسلامی نیمه پوشیده اسلامی نامحرم شمرده می‌شوند. دربارهٔ پوشش مردان نیز حداقل مقدار پوشش واجب حفظ عورتین است.

حجاب ماهیتا امری فرهنگی است و به ارتباطات اجتماعی بازمی‌گردد و از آنجا  مایو اسلامی نیمه پوشیده که فقه مذاهب مختلف هرگز از عرف اجتماعی منقطع نبوده است بخش مهمی از مباحث مایو اسلامی حجاب در قالب تعامل فقه و فرهنگ و همچنین تعامل اخلاق و فرهنگ در جوامع اسلامی قابل فهم است. تعامل‌های یاد شده که در سده‌های متمادی جایگاه حجاب در جوامع اسلامی را تعریف کرده‌اند پس از ورود جریان نوگرایی به جهان اسلام با تنشهایی روبرو شده‌اند. رابطه حجاب با مفهوم زن در جوامع مدرن، مسئله حقوق زن و جایگاه اجتماعی زنان و اخیراً مسئله جهانی شدن از مواردی است که مسئله حجاب را به عنوان مایو اسلامی نیمه پوشیده یکی از مسائل مهم در عرصه دین و جامعه مطرح ساخته است.

تابستان نزدیک است مایو اسلامی نیمه پوشیده و شاید به فکر رفتن به استخر و شنا کردن باشید. کارشناسان چی بپوشم در این مقاله قصد دارند به معرفی مایو اسلامی یا بورکینی بپردازند با ما همراه باشید. بورکینی (مایو اسلامی) چیست؟

لباس شنا یا همان مایو برای خانم ها مایو اسلامی دارای انواع مختلفی است: مایوهای یک تکه، مایو های دو تکه، مایوهای سه تکه و البته مایو اسلامی یا بورکینی. بورکینی از ترکیب دو واژه برقع و بی کی نی بوجود آماده است و در دو مدل مختلف از آن ساخته شده است.

یک نوع آن دامن دار بوده که بر روی شلوار قرار می گیرد مایو اسلامی نیمه پوشیده و یک نوع دیگر آن که بدون دامن است. اولین بار بورکینی در کشور آلمان ساخته شده است. شایان ذکر است برند M&S نیز به عنوان یکی از مهم ترین تولید کنندگان این نوع مایو در دنیا شناخته می شود.

احدا زانتی Aheda Zanetti طراح لباس استرالیایی – لبنانی که هنگامی که تنها دو سال داشت از لبنان به استرالیا مهاجرت نمود؛ این طراح لباس مسلمان برای برطرف کردن محدودیت های مسلمانان در سال ۲۰۰۴ مایو اسلامی را وارد بازار نمود که در کمال تعجب همگان این مایو اسلامی مورد توجه بسیاری از خانوم ها از جمله خانم های غیر مسلمان قرار گرفت. برند بورکینی زانتی AHIIDA است و در ۴ سال اول ارایه این محصول مایو اسلامی نیمه پوشیده بیش از ۷۰۰،۰۰۰ از آن را به فروش رساند که خود یک رکورد خیره کننده است.

یک پارک آبی در فرانسه برای یک روز در اختیار زنان مسلمان قرار خواهد گرفت تا در آن روز “بورکینی” یا مایوی اسلامی به تن کنند و از این پارک آبی استفاده کنند.

 

منبع

مایو اسلامی

 

پاسخ دهید