مایکروسافت با PowerPoint Designer ارائه ها را جذاب تر می کند

0

مایکروسافت با PowerPoint Designer ارائه ها را جذاب تر می کند

چند ماه پیش نسخه 2016 از مجموعه پر طرفدار و بسیار محبوب آفیس توسط کمپانی مایکروسافت عرضه شد و در آن از امکانات جدیدی که برای بخشی از برنامه های این مجموعه نظیر word و excel قرار داده شده بود رونمایی شد. برای مثال بهینه سازی رابط تاچ و همچنین توانایی تبدیل دست نوشته ها به معادلات ریاضی از جمله این موارد بودند. حالا ابزار جدیدی از سوی این شرکت ارائه شده است که می توان باعث به وجود آمدن تغییرات گسترده و بنیادی در استفاده از پاورپوینت برای ارائه های مختلف شود.

همان طور که می دانید پاورپوینت یکی از پر کاربردترین برنامه ها و شاید مهم ترین برنامه موجود برای آماده سازی پرزنتیشن یا ارائه های مختلف است که در مدارس، دانشگاه ها، مراکز آموزش و شرکت ها مورد استفاده بسیار زیادی قرار می گیرد و بخش بزرگی از آموزش نیز به این ابزار وابسته است. ابزارهای جدید معرفی شده توسط مایکروسافت برای بهبود بهره وری پاوریوینت عبارت اند از PowerPoint Designer و Morph. آن گونه که مایکروسافت توضیح می دهد، این ابزارهای هوشمند می توانند به صورت خودکار اسلاید ایجاد کرده و یک پرزنتیشن را برای کاربر آماده کنند. همچنین همگام سازی با فضای ابری و دریافت پیشنهاد از سرورهای مایکورسافت باعث بهبود عملکرد این برنامه خواهد شد. ویژگی تکنولوژی انیمیشن هوشمند (smart animation technology) که در این ابزارها وجود دارد نیز باعث خواهد شد ارائه ها دیگر شرایط خشک و کسل کننده سابق را نداشته باشند. آن طور که مایکروسافت در توضیح Designer اعلام کرده، کاربر می تواند تنها با انتخاب یک عکس، اسلایدهای پیشنهادی را مشاهده کرده و مورد دلخواه خود را به راحتی انتخاب کند. به این ترتیب برای تنظیم اسلایدها زمان بسیار کمتری صرف خواهد شد. به کمک قابلیت هوشمندی که در PowerPoint Designer در نظر گرفته شده، در صورت وجود نمودار یا موارد مشابه در یک اسلاید، تمرکز اصلی بر روی آن قرار گرفته و اطلاعات مرتبط با نمودار تاکید بیشتری پیدا می کنند. Morph نیز دیگر ابزار هوشمند مایکروسافت برای پاورپوینت است که می تواند حرکت بین اسلایدها را طراحی کند. البته دیگر تنها حرکت های ساده که در نسخه های پیشین وجود داشتند در دسترس کاربر نیست و مجموعه ای افکت های سه بعدی نیز به امکانات اضافه شده است. به این ترتیب می توان حتی خطوط تایپ شده در یک اسلاید را هم با انیمیشن های سه بعدی به صورت متحرک در آورد و یا تغییراتی روی آنها اعمال کرد. قرار است طی هفته های آینده این دو ویژگی در دسترس کاربران نسخه های office 365 ورژن 2016 قرار بگیرد. همچنین می توان با عضو شدن در برنامه office insider مایکروسافت نیز به سرعت به این ویژگی های جدید دسترسی داشت.

 

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

 

برای با خبر شدن از آخرین اطلاعات در زمینه تجهیزات الکترونیک، بازی ها و مطالب مختلف در زمینه تکنولوژی، کانال وب سایت سخت افزار در تلگرام را فراموش نکنید. اگر آخرین نسخه از این برنامه را روی موبایل یا رایانه نصب کرده اید تنها با کلیک کردن (یا تپ کردن) روی آدرسhttps://telegram.me/sakhtafzarmag می توانید در کانال ما عضو شوید. همچنین برای اطلاع از دقیق ترین مشخصات و قیمت های گوشی های هوشمند در بازار ایران می توانید به وب سایت کالای ما به نشانی http://kala.sakhtafzarmag.com مراجعه کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید