مایکروسافت تسلیم نمی شود؛ گوشی های ویندوزی جدید در راهند

0

مایکروسافت تسلیم نمی شود؛ گوشی های ویندوزی جدید در راهند

در روزهای اخیر خبرهای ناگوار متعددی برای طرفداران مایکروسافت و گوشی های ویندوزی این شرکت منتشر شده است. سقوط آزاد فروش تلفن های هوشمند لومیا و عدم وجود آینده ای روشن و واضح برای پلتفرم ویندوز موبایل باعث شده کاربران از مایکروسافت نا امید شوند. اما ظاهرا ردموندی ها قصد کوتاه آمدن ندارند و خود را برای یک اتفاق بزرگ آماده می کنند.

گزارش ها و تحلیل های منتشر شده در هفته های گذشته ظاهرا شرکای تجاری مایکروسافت را نیز از آینده شرکت به خصوص در بخش موبایل نگران کرده است. اما تری میرسون، معاون اجرایی بخش ویندوز مایکروسافت و گروه دستگاه های این شرکت در اطلاعیه ای که برای بسیاری از مدیران شرکت ها ارسال شده به وضوح اعلام کرده که آنها برنامه های مشخصی برای آینده دارند و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد. در این ایمیل آمده است که مایکروسافت به پشتیبانی از ویندوز موبایل برای سال های طولانی ادامه خواهد داد و دستگاه های دارای پردازنده های ARM که از ویندوز استفاده می کنند را تنها نخواهد گذاشت. همچنین آنها به ارزشمند بودن محصولات خود برای کاربردهای تجاری اعتقاد دارند و نقشه راهی برای بخش موبایل خود نیز تهیه کرده اند که به گسترش فروش و محصولات مایکروسافت خواهد انجامید.

از مدت ها پیش خبرها و شایعات درباره Surface Phone به گوش می رسیده و حالا به نظر می رسد مایکروسافت در بخشی تاریخی از صنعت موبایل خود قرار دارد. در صورت پیروزی سرفیس فون می توان به آینده تلفن های هوشمند مایکروسافت امیدوار شد و در صورت شکست احتمالا باید برای همیشه با گوشی های ویندوزی خداحافظی کنیم.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید