مایکروسافت رقیب Google Translate را برای ویندوز 10 عرضه کرد

0

مایکروسافت رقیب Google Translate را برای ویندوز 10 عرضه کرد

ظاهرا مایکروسافت شمشیر را برای رقبا از رو بسته و پس از فعالیت همه جانبه این شرکت برای باز پس گیری سهم خود از بازار، اپلیکیشن ها و سرویس های آنها برای سایر پلتفرم ها نیز به مرور طرفداران بیشتری پیدا می کنند. حالا ردموندی ها در جدیدترین حرکت رقیبی برای یکی از پر کاربردترین و محبوب ترین سرویس های گوگل یعنی Google Translate ارائه کرده است.

این برنامه که Microsoft Translator نام دارد همین حالا از طریق استور ویندوز 10 در دسترس کاربران قرار گرفته است و طبق گفته طراحان، روی همه دستگاه های ویندوزی کار خواهد کرد. به کمک این برنامه در حال حاضر می توان متون را به 50 زبان مختلف ترجمه کرد، از ترجمه صوتی برای 18 زبان مختلف استفاده  کرد و حتی سرویس ترجمه تصاویر نیز در آن در نظر گرفته شده تا اگر معنی نوشته های روی یک تصویر را تابلو را نمی دانید بتوانید به راحتی آن را به زبانی دیگر مشاهده کنید. این قابلیت در حال حاضر برای 19 زبان مختلف فعال شده و و عملکرد آن تقریبا آنی است. از دیگر قابلیت های جالب سرویس ترجمه مایکروسافت نیز می توان به پشتیبانی از تلفظ صوتی در زبان های انگلیسی، فرانسوی، پرتغالی و اسپانیایی اشاره کرد. البته این برنامه در حال حاضر در مرحله آزمایشی قرار دارد و مایکروسافت اعلام کرده آن را برای سازگاری کامل با ویندوز 10 و فرمت universal آن بازنویسی کرده است. البته هنوز پشتیبانی از زبان فارسی به این برنامه اضافه نشده اما با در نظر داشتن توجه مایکروسافت به کاربران فارسی زبان و اضافه کردن تقویم شمسی به ویندوز 10 می توان انتظار داشت در آینده ای نزدیک زبان فارسی نیز به مجموعه زبان های تحت پشتیبانی آن اضافه شود.

نظر شما درباره سرویس های ترجمه ارائه شده توسط کمپانی های مختلف چیست؟ آیا از Google Translate استفاده می کنید و در صورت مثبت بودن جواب، به بهبود سرویس ترجمه آن کمک می کنید؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید