مایکروسافت قابلیت تشخیص احساسات را به پروژه آکسفورد اضافه کرد!

0

یکی از تفاوت‌های اصلی بین ما انسان‌ها و ماشین‌ها، داشتن احساس است. تنها ویژگی بارز انسان که تا به حال نتوانسته‌ایم آن را به صورت کد وارد دنیای دیجیتال کنیم.

شرکت مایکروسافت به تازگی قابلیت تشخیص احساسات فرد را از روی تصویر به پروژه آکسفورد خود اضافه کرده است. پیش از این‌ که به توضیح این قابلیت بپردازیم، با پروژه آکسفورد به طور مختصر آشنا شویم:

آکسفورد نام پروژه‌ای است که در آن مایکروسافت امکاناتی نظیر تشخیص چهره را به توسعه دهندگان برنامه‌های مختلف می‌دهد. پیش‌تر هم این پروژه امکان تشخیص سن و جنسیت را از روی عکس ممکن کرده بود.

این امکان یک قدم دیگر به سوی تکامل هوش مصنوعی است و با استفاده از آن حالا ماشین‌ها این امکان را دارند که از طریق آنالیز عکس، احساس و واکنش درونی انسان را در لحظه تشخیص دهند. ممکن است بتوان با توسعه این قابلیت در آینده، تشخیص احساس در ویدئو را هم ممکن کرد.

رایان گلگُن، مدیر برنامه‌های تحقیقاتی مایکروسافت، مدعی شده که دوربین‌های مجهز به این قابلیت جدید می‌توانند واکنش بینندگان یک فیلم را در هر زمان که بخواهند به تولید کنندگان آن بازخورد دهند. همچنین صاحبان فروشگاه‌ها هم می‌توانند از این امکان برای فهمیدن میزان رضایت مشتریان از یک محصول استفاده کنند. در هر حال، تمام این‌ها به این بستگی دارد که توسعه دهندگان چطور این فناوری را به کار می‌گیرند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید