مایکروسافت نیروهای بیشتری را از بخش موبایل اخراج میکند

0

مایکروسافت نیروهای بیشتری را  از بخش موبایل اخراج میکند

بعد از ناکامی های مایکروسافت در بخش موبایل،با توجه به گزارشی که امروز منتشر شده است،مایکروسافت قصد دارد در چندین کمپانی خود در سراسر جهان نیروهایی را از بخش موبایل اخراج کند.این ابر کمپانی پیش از این نیز در چندین مرحله نیروهای زیادی را از بخش موبایل اخراج کرده بود و گویا این روند همچنان ادامه خواهد داشت. همراه ما باشید.

 

رقم دقیق اخراجی های بخش موبایل توسط مایکروسافت مشخص نیست اما به احتمال فراوان تعداد این افراد به هزاران نفر میرسد.سخنگوی مایکروسافت در مورد کاهش نیرو این چنین اظهار نظر داشته است که “این کاهش نیرو برای سازگار شدن با بازار تجارت و مناطق و کشور های مختلف مورد نیاز بوده است.ما این روند را با شیوه ای اندیشمندانه ادامه خواهیم داد و کمال احترام را برای اخراج شدگان داریم.”

هفته های پیش گزارش دادیم که مایکروسافت در 3 ماهه ی پایانی سال تنها 4.5 میلیون دستگاه لومیا به فروش رسانده است. در واقع بخش عمده ی در آمد مایکروسافت از بخش موبایل،پول سازی از پتنت های به کار رفته در گوشی های اندرویدی بوده است.همچنین اپلیکیشن های مایکروسافت برای پلتفرم اندروید نیز درآمد هایی را برای این کمپانی در پی داشته است.

کمپانی مایکروسافت سال گذشته بیش از 2300 نفر را در بخش موبایل فنلاند اخراج کرد و قصد دارد به زودی بیش از هزار کارمند دیگر را در کمپانی خود در این کشور اخراج کند.در صد بیکاری در فنلاند در سال جاری حدودا 10 در صد است .استیو بالمر،مدیر سابق اجرایی مایکروسافت چند روز پیش طی یک گفتگو این چنین اظهار نظر داشت که مایکروسافت باید به بخش موبایل خود مسیر درستی دهد.پیش از این بالمر در مورد سیاست های نادلا نیز انتقاد هایی کرده بود. درست است که بالمر نیز باعث فجایع زیادی هنگام مدیریت خود شده بود اما به هر حال نادلا نیز موفقیت چشمگیری را در بخش موبایل برای مایکروسافت بدست نیاورده است.  

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید