مایکروسافت گوشی های لومیا را سخت می فروشد!

0

مایکروسافت گوشی های لومیا را سخت می فروشد!

رقابت در بازار موبایل آنقدر نفسگیر و سهمگین است که فرقی نمی کند چقدر یک شرکت بزرگ و سرشار از منابع مالی باشد، ضررهای میلیون و بعضا میلیارد دلاری به راحتی گریبان همه را می گیرد. نوکیا که زمانی در این بازار حرف اول و آخر را می زد، چند سال پیش چنان به ضرر دهی افتاد که بخش موبایل خود را دو دستی و با مبلغی ناچیز تقدیم مایکروسافت نمود. از آن زمان به این سو، مایکروسافت دوران پر فراز و نشیبی را پشت سر نهاده و حاشیه سود اندکی را برای خود نگه داشته است. در گزارش مالی سه ماهه سوم این شرکت می بینیم که بخش موبایل وضع خوبی ندارد و باریکه فروش آن فصل به فصل باریک تر می شود!

مایکروسافت شرکت بزرگی است و تولیدات بسیاری دارد. با وجودی که دیگر بخش های غول ردموند نسب به گذشته رشد درآمد خوبی داشته اند، بخش موبایل یک کاهش شدید 54 درصدی را در قیاس با دوره مشابه در سال گذشته میلادی نشان می دهد. به عبارتی مایکروسافت در سه ماه گذشته تنها 5.8 میلیون گوشی لومیا فروخته، در حالی که در همین دوره و برای 2014 حدود 9.3 میلیون لومیا فروخته بود. میزان فروش در سه ماهه دوم نیز بیشتر بوده و به 8.4 میلیون گوشی می رسد. البته انتظار داریم شرایط با عرضه ویندوز 10 برای سری لومیا و همچنین رونمایی و پیش فروش دو گوشی لومیا 950 و 950 XL بهتر شود و سود دهی سیر صعودی به خود بگیرد.

 

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید