مایکروسافت 1850 کارمند بخش موبایل خود را اخراج کرد؛ تمرکز کمپانی بر روی توسعه نرم افزاری

0

مایکروسافت 1850 کارمند بخش موبایل خود را اخراج کرد؛ تمرکز کمپانی بر روی توسعه نرم افزاری

هفته گذشته خبرهای متعددی درباره وضعیت بخش تلفن های هوشمند کمپانی مایکروسافت منتشر شد. خبر فروش امتیازات بخش موبایل خریداری شده از نوکیا به یکی از زیرمجموعه های فاکس کان و سپس کاهش سهم ویندوز 10 موبایل در بین سیستم عامل های تلفن های هوشمند به 0.7 درصد در سه ماهه اول سال 2016 همگی نشان دهنده وضعیت نابسامان تلفن های هوشمند مایکروسافت بودند. اما امروز اتفاقات جدیدی نیز رخ داده که می توان بسیاری از امیدهای علاقمندان به گوشی های مایکروسافت و حتی آن دسته از کاربرانی را که در انتظار معرفی سرفیس فون های این شرکت بودند کمرنگ تر کند.

معاون اجرایی مایکروسافت، تری میرسون، در پیامی درون سازمانی که توسط کارمندان این شرکت در خارج از آن نیز بازتاب پیدا کرده از تصمیمات جدید کمپانی برای بخش موبایل پرده برداری کرده است. در این نامه آمده است که ویندوز 10 در حال حاضر بر روی بیش از 300 میلیون دستگاه نصب شده و میزان فروش آنها در بخش های سرفیس و Xbox نیز کاملا رضایت بخش است. با این حال تلفن های هوشمند مایکروسافت تنها مورد توجه بخش کوچکی از کاربران و کمپانی ها قرار گرفته و همین باعث می شود این شرکت ناچار به اتخاذ سیاست هایی برای بهبود وضعیت خود باشد. بر این اساس گفته شده است که با وجود ادامه پشتیبانی مایکروسافت از تلفن های هوشمند سری لومیا و همچنین سایر گوشی های ویندوزی ساخته شده توسط شرکت هایی نظیر آلکاتل، آنها تصمیم به کاهش 1850 مورد شغل در بخش موبایل گرفته اند که احتمالا تا 1350 نفر از این تعداد جزو کارکنان کمپانی در فنلاند هستند. همچنین به این نکته اشاره شده است که از این پس تمرکز اصلی مایکروسافت بر روی توسعه نرم افزاری برای پلتفرم های مختلف قرار می گیرد تا به این ترتیب نام مایکروسافت در ذهن کاربران باقی بماند. در همین حال تلاش برای بهبود ساختار ویندوز 10 موبایل و ایجاد فضایی بهتر برای جلب نظر توسعه دهندگان و اضافه کردن برنامه های کاربردی برای آن نیز ادامه خواهد داشت.

توضیحات کاملا واضح هستند و نیاز به هیچ تفسیر اضافه ای نیست. مایکروسافت با فروش بخش موبایلی که از نوکیا تصاحب کرده بود به فاکس کان عملا برنامه ای برای گسترش آنها ندارد و در این میان بزرگترین سوالی که مطرح می شود درباره آینده سرفیس فون است. دستگاهی که علاوه بر کاربران تلفن های هوشمند، حتی خود مدیران داخلی مایکروسافت نیز به انقلابی بودن آن تاکید کرده بودند و حالا آینده آن در ابهام قرار خواهد گرفت. باید منتظر ماند و دید در ماه های آینده چه اتفاقاتی برای خانواده سرفیس و گوشی های به بازار نیامده آنها رخ خواهد داد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید