مایکروسافت Swiftkey را با قیمت 250 میلیون دلار خریداری کرد

0

مایکروسافت Swiftkey را با قیمت 250 میلیون دلار خریداری کرد

یکی از برنامه هایی که بسیاری از کاربران سیستم عامل های اندروید و اخیرا هم iOS از آن استفاده می کنند، برنامه صفحه کلید Swiftkey است. این برنامه جزو محبوب ترین و پر دانلود ترین اپ های فروشگاه های گوگل و اپل بوده و برای مثال نزدیک به 50 میلیون بار به صورت رسمی از گوگل پلی استور دانلود شده است و از بین نزدیک به 1.7 میلیون رای که به این برنامه داده شده توانسته است 4.5 ستاره از 5 ستاره گوگل را دریافت کند. این امر نشان دهنده کیفیت بالای کار این برنامه و رضایت بسیار زیاد کاربران آن است. حالا و در شرایطی که هنوز برنامه Swiftkey برای پلتفرم ویندوز عرضه نشده، خبر می رسد که مایکروسافت با پرداخت 250 میلیون دلار این کمپانی را خریداری کرده است.

این خبر توسط Financial Times گزارش شده اما هنوز اظهار نظر رسمی از سوی مدیران مایکروسافت در این زمینه وجود ندارد. خرید Swiftkey در ادامه تملک کمپانی هایی نظیر Acompli، MilelQ، Sunrise و Wunderlist است که همگی جزو بهترین توسعه دهندگان برنامه ها به خصوص در اندروید بوده و احتمالا برای ایجاد یک پلتفرم کاری قدرتمند از سوی مایکروسافت خریداری شده اند. طبق گزارش خود Swiftkey، در حال حاضر این برنامه بر روی 300 میلیون دستگاه نصب شده و در آن از 89 زبان مختلف پشتیبانی به عمل می آید. همچنین کمپانی هایی مانند سامسونگ، وان پلاس و شیائومی نیز با Swiftkey قراردادهای همکاری منعقد کرده اند و حالا بیش از 150 کارمند این شرکت به بخش تحقیقات مایکروسافت خواهند پیوست.

Swiftkey کار خود را از سال 2008 به صورت رسمی آغاز کرد و در حال حاضر در لندن، سانفرانسیسکو و سئول اداراتی در اختیار دارد. این شرکت در سال 2013 در گزارشی به درآمد 17.5 میلیون دلاری خود اشاره کرده بود. برنامه Swiftkey دارای ویژگی هایی نظیر پیش بینی هوشمند کلمات در همه زبان های پشتیبانی شده، تم های متنوع، صفحه کلید مخصوص اموجی ها، قابلیت Auto correct به بیش از 100 زبان مختلف و همچنین یادگیری عبارات، نام ها و کلمات محاوره ای است. همچنین فارسی نیز یکی از زبان های پشتیبانی شده توسط این برنامه به شمار می رود و در ایران نیز بسیاری از کاربران تلفن های هوشمند از Swiftkey استفاده می کنند.

mwc2016

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید