«مایکل مور» هم به حمایت از «تارانتینو» برخاست

0

به نقل از گیگر:

به گزارش سینماپرس، «کوئنتین تارانتینو» دو هفته پیش در تظاهرات ضد پلیسی که در نیویورک در اعتراض به جنایات نژادپرستانه اخیر پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان صورت گرفته بود، شرکت کرد که با هجمه‌ای از انتقادها و بعضا حمایت‌ها روبرو شد.

در این میان پدر «تارانتینو» این کار پسرش را اقدامی اشتباه دانسته و برخی از انجمن‌های و گروه‌های زیر مجموعه پلیس اقدام به بایکوت فیلم‌های این کارگردان هالیوودی کردند.

در کنار مخالفت‌ها هفته گذشته «جیمی فاکس» و اکنون «مایکل مور»، مستندساز جنجال‌برانگیز آمریکایی با انتشار عکسی از «تارانتینو» هنگام حضور در تظاهرات ضد پلیس، در صفحه اینستاگرام خود، در سخنانی از این کارگردان آمریکایی حمایت کرده است.

مور «تارانتینو» را به خاطر همدردی با خانواده کسانی که قربانی خشونت پلیس شده‌اند،  یک آمریکایی خوب و شجاع دانسته و از او خواسته قوی و محکم باشد.

او در ادامه نوشته است: نیروهای پلیس از اینکه یک فرد سفیدپوست مشهور در این تظاهرات شرکت کرده وحشت‌زده شده و در شوک به سر می‌برد.

این مستند ساز پرحاشیه آمریکایی همچنین پلیس آمریکا را در حدی ندانسته که بتواند فیلم‌های «تارانتینو» را بایکوت کند و در نوشته‌هایش تأکید کرده است: فکر می‌کنم که میلیون‌ها نفر از ما نه تنها در کنار «تارانتینو» خواهیم ماند، بلکه مطمئنا به تماشای فیلم بعدی او نیز خواهیم رفت.

«جیمی فاکس»، بازیگر سیاهپوست هالیوود، نیز در مراسم جوایز فیلم هالیوود که شنبه شب گذشته در بورلی هیلز برگزار شد، خطاب به وی گفت: به گفتن حقیقت ادامه بده، درباره حقیقت صحبت کن و نگران منتقدان و متنفران هم نباش.

بنا بر این گزارش، «تارانتینو» ضمن شرکت در تظاهرات ضد پلیس نیویورک در جمع تظاهرات‌کنندگان گفت: زمانی‌که قتل و جنایتی می‌بینم نمی‌توانم آن را تحمل کنم… من باید یک جنایت را جنایت و یک آدمکش را آدمکش به نامم.

وی افزود: من یک انسان با وجدان هستم و اگر شما اعتقاد دارید که یک جنایت در حال وقوع است باید علیه آن به پا خیزید. من اینجا هستم تا بگویم من طرف قربانیان هستم.

در پی ایراد این سخنان از سوی «تارانتینو»، «پاتریک لینچ»، سخنگوی اتحادیه پلیس نیویورک روز گذشته در بیانیه‌ای گفت: تعجبی ندارد که کسی که فیلم‌های جنایی و خشن اینچنینی می‌سازد، یک متنفر از پلیس هم باشد.

وی در ادامه این بیانیه «تارانتینو» را یک بستر ساز فساد و جنایت در جامعه معرفی کرد و افزود: به او هیچ ربطی ندارد که به شهر ما بیاید و در رابطه با پلیس بدگویی و افسانه‌سرایی کند.

پاسخ دهید