متروهای سراسر جهان

0

گیگر :


مسافران مترو در ایستگاه مترو سنتر در واشنگتن دی سی. مقامات متروی واشنگتن دی سی اظهار کرده‌اند سیستم حمل‌ونقل متروی این شهر به شدت به تعمیر نیاز دارد و ممکن است کل خطوط مترو را به مدت ۶ ماه تعطیل کنند.

یک واگن مترو به سمت برج و هتل بین‌المللی ترامپ در مرکز شهر شیکاگو، حرکت می‌کند.
کارگری در ایستگاه متروی دینوود دیده می‌شود. روز ۲۴ فروردین درگیری سختی در این ایستگاه صورت گرفت که منجر به فوت یک پسر ۱۵ ساله شد.
مردم سوار خط متروی «A» در شهر نیویورک هستند.
مردی منتظر قطار مترو نیویورک قبل از فرا رسیدن توفند سندی است (این عکس در روز یکشنبه ۷ آبان سال ۱۳۹۱ به ثبت رسیده است). مسئولان نیویورک کل سیستم حمل و نقل عمومی را ساعت ۷ عصر روز ۷ آبان سال ۹۱ متوقف کردند.
زنی با لباس قدیمی در متروی قدیمی شهر نیویورک نشسته است. این عکس در روز یکشنبه ۲۶ آذر سال ۱۳۹۱ ثبت شده است.
نمایی کلی از ایستگاه متروی کومسوموسکایا (Komsomolskaya) در مسکو که در سال ۱۹۵۲ افتتاح شد.
مسافران مترو از کنار مجسمه‌های برنزی که نمایانگر مردم شوروی هستند، راه می‌روند. این ایستگاه در سال ۱۹۳۸ افتتاح شده است.
مسافران مترو در ایستگاه متروی کیوسکایا (Kievskaya) منتظر قطار هستند.
مسافران مترو در ایستگاه متروی داستایفسکی (Dostoyevskaya) راه می‌روند. فئودور داستایفسکی که نقاشی چهره‌اش در این عکس نشان داده شده، یکی از نویسندگان بسیار مهم روسیه است.
مردم در ۱۶ نوامبر ۲۰۱۵ در ایستگاه مترو ریپابلیک در پاریس، برای ادای احترام به قربانیان حملات داعش در ۱۳ نوامبر که حداقل ۱۲۹ نفر کشته و بیش از ۳۵۰ مجروح به جا گذاشت، یک دقیقه سکوت کردند. فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی نیز به یاد این قربانیان یک دقیقه سکوت کردند.
مسافران بر روی پله‌برقی در ایستگاه متروی انجل در لندن. پله برقی ایستگاه متروی انجل طولانی‌ترین پله برقی در شبکه متروی سراسر جهان است. سیستم حمل و نقل زیر‌زمینی لندن قدیمی‌ترین مترو در جهان است که قدمت آن به سال ۱۸۹۰ برمی‌گردد. این مترو با ۲۴۹ مایل ریل و ۲۷۰ ایستگاه، روزانه ۲۵۰ هزار نفر را جابه‌جا می‌کند.
مسافران آماده سفر با مترو لندن در ایستگاه دیستریکت لاین هستند که به دلیل عملیات صنعتی، خدمات محدودی را ارائه می‌دهد.
مسافران در انتظار قطار خط U5 در ایستگاه الکساندر جمع شده‌اند. رانندگان مترو در برلین به مدت ۴ روز اعتصاب کردند.
مسافری سوار مترو در ایستگاه شینجوکو (Shinjuku) در توکیو.
مسافران ذرت بزرگی را که در ایستگاه مترویی در توکیو به نمایش گذاشته شده، تماشا می‌کنند. شرکت تعاونی کشاورزی ژاپن برای تبلیغ سبزیجات خانگی، ستون‌های ایستگاه‌های مترو را با پوشش‌هایی از سبزیجاتی مانند تربچه، هویج، ذرت، خیار، بادمجان و سیب زمینی تزئین کرده است.
مردی به همراه کودکش در متروی بانکوک.
کودکی نقاشی سه‌بعدی اسب‌ها را در ایستگاه مترویی در پکن تماشا می‌کند.
مسافران با استفاده از پله‌برقی که به سکویی در ایستگاه مترویی در هنگ‌کنگ ختم می‌شود، می‌رسند. مسئولان هنگ‌کنگ قصد دارند برخی از صندلی‌های متروهای شلوغ را بردارند تا فضای بیشتری برای کار کردن معتادین گوشی‌های هوشمند با دستگاه‌هایشان ایجاد شود.
گردشگران چینی سوار بر یک قطار منحصر به فرد در دیزنی لند هنگ‌کنگ.

منبع :مجله اینترنتی فوت و فن

پاسخ دهید