مجسمه بودای بزرگ لشان / جاهای دیدنی چین

0

[ad_1]

کشور چین همیشه برای دوستداران به صنعت گردشگری به واسطه مکان های دیدنی و توریستی جالب بوده و هر گردشگری با قدم گذاشتن به در هر استانی از این کشور می تواند جاذبه توریستی متفاوتی را مشاهد کند. کوه “اِمی” که کوه “داگوانگ مینگ” نیز نامیده می شود، در جنوب استان سی چوان در جنوب غرب چین و در ناحیه گذر حوضه سی چوان به فلات چینگ های – تبت قرار دارد. قله “وانگ فو” (ده هزار بودا) در این منطقه 3099 متر از سطح دریا ارتفاع دارد. این کوه زیبا به عنوان کوه بودایی سحرآمیز در چین و جهان شهرت دارد و تلفیق کاملی از چشم انداز زیبای طبیعی و تاریخ و فرهنگ دیرینه است.

به گزارش آلامتو به نقل از میهن پست ؛ این کوه در ناحیه ای با مناظر طبیعی مختلف قرار گرفته است و انواع موجودات و گیاهان در آن یافت می شود. با توجه به گرمسیر بودن منطقه، پوشش جنگلی آن به 87 درصد می رسد. در این کوه در مجموع 3200 نوع گیاه از 242 خانواده گیاه رده بالا دیده می شود که یک دهم میزان کل گیاهان چین را شامل می شود. در میان آن یک صد نوع گیاه منحصر به این کوه هستند. به علاوه در این کوه بسیاری حیوانات کمیاب و نادر زیست می کنند و در کل 2300 نوع گونه حیوان در منطقه مورد شناسایی قرار گرفته است. این ناحیه برای تحقیقات بیولوژیک در جهان حائز اهمیت فراوانی است.

مجسمه بودای سنگی “له شان” در قله “سی لوان” در شرق کوه قرار دارد. ساخت این اثر در سال 713 میلادی و در آغاز دوران سلسله تانگ شروع شد و ساخت آن در طول 90 سال انجام گرفت. این مجسمه در کنار کوه و روبروی رود کنده کاری شده و بزرگترین مجسمه سنگی بودا در جهان است. با توجه به پیکر بزرگ این مجسمه، می گویند: “کوه یک بودای سنگی است و بودا یک کوه است.”

بودای بزرگ به نام مایتریا رو به سمت غرب ساخته شد و ارتفاع آن 71 متر است. حکاکی آن دقیق و خطوط آن بسیار موزون و همچنین نسبت اندام رعایت شده و بسیار پرابهت و باعظمت به نظر می رسد و نمایانگر هنر و صنعت عالی سلسله تانگ است. در دو طرف جنوب و شمال این بودای سنگی 90 جایگاه برای مجسمه های سنگی دیگر که همگی در دوران سلسله تانگ ساخته شده است، دیده می شود.

مجسمه تندیس بودای بزرگ لشان چین

مجسمه بودای بزرگ چین

leshan-giant-buddha-china تندیس بودا

تندیس بودای لشان چین

مجسمه تندیس بودای بزرگ لشان چینمجسمه تندیس بودای بزرگ لشان چین

گالری تصاویر مجسمه بودای بزرگ در چین

leshan-giant-buddha-china

تندیس بودای بزرگ – سفر به چین

leshan-giant-buddha-china تندیس بوداleshan-giant-buddha-china تندیس بودامجسمه تندیس بودای بزرگ لشان چین

ADS

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید