مجلس همانند مردم از طرح تحول سلامت رضایت کامل دارد

0

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به رضایت اکثریت مجلس از طرح تحول سلامت، گفت: با اجرای این طرح مشکلات درمان مردم مرتفع شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  به نقل از وبدا؛ دکتر سیامک مره صدق نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی ضمن اظهار بی اطلاعی از طرح تحقیق و تفحص از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با بیان این که اکثریت مجلس شورای اسلامی همانند عموم مردم از طرح تحول سلامت رضایت کامل دارد، گفت: با اجرای این طرح در کشور بسیاری از مشکلات درمانی مردم مرتفع شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: طرح تحول سلامت موجب شد تا پرداختی مردم در حوزه سلامت به میزان چشمگیری کاهش یابد.

به گفته دکتر مره صدق، در حال حاضر یکی از مثبت ترین رفتارهای دولت، اجرایی شدن و حمایت از طرح تحول سلامت بوده است.

وی همچنین، بر لزوم پایداری و تامین منابع مالی برای استمرار طرح تحول سلامت تاکید کرد و گفت: از آنجا که این طرح در راستای سیاست های ابلاغی سلامت از سوی مقام معظم رهبری است، بنابر این لازم است همگی برای استمرار این طرح و تامین منابع مالی آن تلاش کنیم، چرا که به گفته فرمایشات مقام معظم رهبری بیماری نباید جز رنج بیماری، نگرانی دیگری داشته باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به ایجاد عدالت و انگیزه در میان کادر درمانی، افزود: با اجرای طرح تحول سلامت، دریافت وجوه غیرمتعارف از سوی برخی از پزشکان به صفر رسید.

به گفته دکتر مره صدق، طرح تحول سلامت کاری کرد که شاید در طی چندین سال در حوزه سلامت محقق نمی شد.

وی همچنین افزود: با وجود رضایت کامل مردم و مجلس از اجرای طرح تحول سلامت، طرح تحقیق و تفحص از وزارت بهداشت مطرح نیست.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید