مجوزی برای آزمون استخدامی صادر نشده است

0

مدیر کل دفتر وزارتی آموزش و پرورش برگزاری هر گونه آزمون استخدامی آموزش و پرورش را تکذیب کرد.

محمد فاضل مدیر کل دفتر وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشكی  در خصوص اخبار منتشر شده مبنی بر برگزاری آزمون استخدامی در آموزش و پرورش گفت: برای برگزاری چنین آزمونی نیازمند مجوز سازمان مدیریت و برنامه ریزی هستیم که تا کنون چنین مجوزی صادر نشده و تمامی اخبار مبنی بر برگزاری این آزمون کذب است.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش نیازمند جذب نیروی انسانی است، ادامه داد:درخواست جذب برای سازمان مدیریت صادر شده اما هنوز پاسخ نهایی از طرف این سازمان به آموزش و پرورش ابلاغ نشده است. 

مدیر کل دفتر وزارتی آموزش و پرورش با بیان اینکه پیگیر جذب نیروی انسانی از طریق آزمون استخدامی هستیم، عنوان کرد: نیاز به نیروی انسانی در آموزش و پرورش در استانها، مناطق مختلف کشور متفاوت است و اکنون به طور قطع نمی‌توان آمار صحیحی ارائه داد. 

فاضل افزود: در صورتی که مجوز نهایی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی صادر شود در آموزش و پرورش برنامه ریزی دقیقی انجام  و به طور دقیق سهمیه برای هر استان در رشته و شاخه‌های مختلف تعیین می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه امسال 30 هزار نفر در آموزش و پرورش بازنشسته شده اند، بیان کرد: در این شرایط نیاز به ساماندهی نیروی انسانی به شدت احساس می‌شود؛ این ساماندهی از طریق دو دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی و همچنین برگزاری آزمون استخدامی امکان پذیر است. 

فاضل مهمترین سیاست‌های آموزش و پرورش در دو سال اخیر را ساماندهی نیروی انسانی دانست و گفت: با این روش در تامین نیروی انسانی صرفه جویی و طی این سالها حدود 60 الی 70 هزار فرهنگی از مجموعه خارج شده‌اند در حالی که ورودی، یک سوم این تعداد است؛  همچنین افزایش دانش آموز و پوشش تحصیلی در آموزش و پرورش طی این دو سال مشهود است.

مدیر کل دفتر وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: در صورت عدم موافقت سازمان برنامه ریزی ، نیروی انسانی از طریق ساعات اضافه برای معلمان رسمی و همچنین بکارگیری نیروهای حق‌التدریس تامین می شود.

انتهای پیام/ 

لینک مطلب

پاسخ دهید