مجيدي: روحانيان سعودي و الازهر فيلم را نديده تحريم كردند

0

گیگر:

اشك‌هاي جاري در شب اكران فيلم مجيدي در بغداد

فيلم محمد رسول‌الله(ص) براي اولين بار در منطقه، شنبه شب در پايتخت عراق به نمايش درآمد…

به گزارش بولتن نیوز به نقل از روزنامه جوان، فيلم محمد رسول‌الله(ص) براي اولين بار در منطقه، شنبه شب در پايتخت عراق به نمايش درآمد و جامعه هنري و شخصيت‌هاي مذهبي و ديني حاضر در سالن «مسرح الوطني» بغداد را به وجد آورد و كارگردان فيلم به تندي، منتقداني را كه نديده فيلم را تحريم كرده‌اند، مورد انتقاد قرار داد. فيلم محمد(ص) با حضور مجيد مجيدي كارگردان فيلم و برخي عوامل ساخت آن اكران شد، به‌طوري كه مورد توجه و تشويق حاضران قرار گرفت و در بسياري صحنه‌ها اشك‌ها را جاري كرد. 

اين فيلم با همكاري رايزني فرهنگي ايران در بغداد و وزارت فرهنگ عراق، به نمايش گذاشته شد، درحالي كه وزير فرهنگ، معاونان وي و ابراهيم جعفري وزير خارجه عراق، سفير ايران در بغداد و همچنين شخصيت‌هاي ديني، فرهنگي و هنري در سالن مسرح‌الوطني به تماشاي آن نشستند. مجيدي پيش از شروع پخش فيلم، در سخناني از آن دسته علمايي كه نديده از اين فيلم انتقاد كرده‌اند، ابراز دلخوري كرد و گفت: براي اين فيلم كه حاصل هفت سال كار بهترين سينماگران ايران و جهان است، دو سال تمام كار مطالعاتي صورت گرفته و تحقيقاتي كامل از علماي شيعه و سني در خصوص زندگي پيامبر گرامي اسلام به عمل آمده است.

وي افزود: امروز تصويري كه از اسلام ارائه مي‌شود، تصوير واقعي و صحيح نيست و اسلام دين دوستي و محبت و رحمت است. مجيدي خطاب به هنرمندان و شخصيت‌هاي ديني و فرهنگي حاضر در سالن گفت: شما عراقي‌ها بيش از هر كس از قرائت زشت و نادرست از اسلام در اين سال‌ها رنج برده‌ايد. وي تأكيد كرد كه با كار فرهنگي مي‌توانيم اين تصوير را اصلاح و نگرش جهان را به دين اسلام تغيير دهيم و قرائت درستي از آن ارائه كنيم. كارگردان سرشناس ايراني، گفت كه ما سعي كرده‌ايم چهره رحماني اسلام را ارائه كنيم و ما در شرايط كنوني بيش از هر زمان به دعوت به وحدت شيعه و سني نياز داريم و پيام فيلم نيز همين است.

كارگردان فيلم «محمد رسول‌الله(ص)» فيلم خود را تلاشي براي ايجاد وحدت در جهان اسلام توصيف كرد و گفت: ما از علماي اسلامي، اعم از شيعه و سني مي‌خواهيم در انتقال پيام اسلام، از زبان رساي سينما بهره بگيرند. مجيدي با اشاره به اينكه متأسفانه برخي علماي اهل سنت به‌ويژه الازهر و سعودي‌ها، بدون مشاهده فيلم آن را تحريم كرده‌اند، از آنان خواست نديده فيلم را تحريم نكنند. در پايان مراسم وزير فرهنگ عراق و معاون وي به صورت رسمي و با اهداي تاج‌گل از مجيدي تقدير كردند. 

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید