مجید جلالی: بازیکنان ما درک درستی از فوتبال ندارند

0

ورزش > لیگ برتر – سرمربی سایپا می گوید باشگاه های ما به تیم های پایه بها نمی دهند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ مجید جلالی مربی است که همواره به جوان ها بها می دهد. جلالی همواره در تیم هایش از جوان ها حمایت کرده و به آنها بها می دهد. جلالی درباره نسل جوانی که وارد فوتبال ایران شده اند گفت: خوشبختانه جوان های با استعداد و بی ادعایی وارد فوتبال شده اند اما مساله ای که مهم است تداوم ورود جوان ها به فوتبال است. ما باید این جوان ها را پرورش بدیم تا بتوانند در سنین بالا نسلی خوب برای فوتبال ما بسازند.
جلالی درباره اینکه چگونه می توان نسل جوان فوتبال را در سطح بالا نگه داشت گفت: در فوتبال برای پرورش بازیکنان جوان باید دو اصل را رعایت کرد. اول اینکه باید علوم مربی گری در تیم های پایه پرورش پیدا کند و در مرحله دوم تیم ها باید به جوان ها بها دهند. یک نوجوان در بازه سنی 12 تا 16 سالگی در مرحله اوج یادگیری قرار دارد و باشگاه ها باید بازیکنان را در این سن پرورش دهند.
سرمربی سایپا درباره این سوال که چند سالی است در فوتبال ایران بازیکن پلی میکر وجود ندارد و اینکه آیا نبود بازیکن بازیساز ربطی به تغییرسیستم فوتبال ایران دارد یا خیر؟ گفت: یک بازیکن تکنیک را می تواند از بازی در کوچه و خیابان یاد بگیرد. بازیکنان ما در پست های گوش و وینگر مهارت خوبی دارند و می توانند از تکنیک فردی خود استفاده کنند اما همان بازیکن در وسط زمین کارایی نخواهد داشت.
جلالی در ادامه گفت: بازیکنی که بخواهد در مرکز زمین بازی کند، علاوه بر تکنیک فردی باید درک درستی از بازی فوتبال داشته باشد. این درک فوتبالی فقط با بازی کردن و آموزش به دست می آید که متاسفانه باشگاه های ما در این دو بخش ضعیف عمل کرده اند. ما باید بهای زیادی به تیم های پایه بدیم و بازی های زیادی برای این گروه سنی تدارک ببینیم تا آموزش ببینند و تجربه کسب کنند. اما متاسفانه تیم های پایه ما بازی های کمی برگزار می کنند و هیچ برنامه ای برای آموزش دادن به آنها نداریم و همین باعث می شود تا بازیکنان ما درک درستی از بازی فوتبال نداشته باشند.

256 43

 

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید