محاکمه لیونل مسی به دلیل فرار مالیاتی در اسپانیا

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، لیونل مسی و پدرش، خورخه هوراسیو مسی متهم هستند که از طریق شرکت‌های جعلی در اروگوئه و کشور کوچک بلیز در آمریکای مرکزی 4.7 میلیون دلار فرار مالیاتی داشته اند.

دادستانی اسپانیا درخواست 22 و نیم ماه زندان همچنین جریمه نقدی به همان میزان تخلف مالیاتی را برای مسی و پدرش درخواست کرده است.

برخی کارشناسان حتی تعلیق موقت مسی از فعالیت فوتبال حرفه‌ای در صورت مجرم شناخته شدن را نیز بعید ندانسته‌اند.

طبق قوانین اسپانیا متهمانی که دادستانی بیش از 2 سال زندان را برای آنان درخواست داده باشد حتماً باید در دادگاه حضور یابند و به سوالات پاسخ دهند در غیر این صورت پرونده آنان پیچیده‌تر می‌شود.

لیونل مسی اتهام فرار مالیاتی را رد کرده است.

تیم وکلای این ستاره فوتبال اعلام کرده‌اند مسی از هیچ یک از این تخلفات مالی خبری ندارد زیرا پدرش امور مالی وی را بر عهده دارد و گزارشی به مسی ارائه نمی کرده است.

مسی که قهرمانی در لالیگای اسپانیا و جام قهرمانان اروپا به همراه تیم فوتبال بارسلونا و پنج توپ طلای فوتبال جهان را در کارنامه خود دارد پیشتر گفته بود که پدرش امور مالی وی را بر عهده دارد.

خورخه هوراسیو مسی نیز گفته است که پسرش فقط فوتبال بازی می‌کند و کاری به مسائل مالی ندارد.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید