محبوب‌ترین فیلم چینی‌ها شناخته شد

0

گیگر:

«شکار هیولا» فیلم فانتزی چینی با عبور از فروش «خشمگین ۷» عنوان پرفروش‌ترین فیلم همه دوران چین در باکس آفیس را به خودش اختصاص داد.

به گزارش بولتن نیوز به نقل از ورایتی، این فیلم با فروش بیش از ۲ میلیارد و ۴۲۶ هزار یوان چین توانست از فیلم «خشمگین ۷» هفتمین فیلم از مجموعه آمریکایی «سریع و خشمگین» با فروش ۲ میلیارد و ۴۲۶ میلیون یوان عبور کند.

شکار هیولا

با تبدیل این رقم به دلار آمریکا مبلغ فروش این فیلم برابر با ۳۸۱ میلیون دلار آمریکا می‌شود، در حالی که «خشمگین ۷» به رقم ۳۹۰ میلیون دلار رسیده بود اما نکته قابل توجه تفاوت برابری نرخ یوان با دلار آمریکاست که به دلیل کاهش ارزش یوان چین در برابر دلار صورت گرفته است.

در واقع فیلم «شکار هیولا» موجب شد تا این تابستان، بازار سینمای چین تنها در اختیار استودیوهای اصلی هالیوودی قرار نگیرد. در حالی که تا ماه ژوئن هالیوودی‌ها یك سال فوق العاده را در سرزمین اصلی چین تجربه كردند و با فیلم‌هایی مثل «سن آندریاس»، «دنیای ژوراسیک» و به ویژه «سریع و خشمگین ۷» چنان چینی‌ها را به سینماها كشاندند كه پیش از آن سابقه نداشت، اما اکران این فیلم معادلات را تغییر داد.

«شکار هیولا» ساخته رامان هویی یکی از کارگردان‌هایی است که در ساخت «شرک» انیمیشن محبوب دریم وورکز هم نقش داشت. داستان این فیلم بر این تمرکز دارد که هیولاها هم مهربان هستند و جنبه‌ای انسانی دارند.

این فیلم از ماه ژوئن اکران و بلافاصله با اقبال چینی‌ها روبه‌رو شد و در دو ماه به این جایگاه رسید.

وزارت چاپ، نشر، رادیو، فیلم و تلویزیون چین، در فصل تابستان برای حمایت از سینمای داخلی سهمیه ۵۰ درصدی را برای سینمای خارجی در نظر می‌گیرد. در حالی که در سال‌های پیش این سیاست  موجب کاهش فروش سینماها در این فصل می‌شد، اما امسال با اکران این فیلم، نه تنها حمایت از سهم ۵۰ درصدی داخلی جواب داد، بلکه از فروش سینمای خارجی هم فزونی گرفت. 

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید