محبوب ترین آیفون کدام مدل است؟

0

محبوب ترین آیفون کدام مدل است؟

تلفن های هوشمند آیفون را می توان به نوعی پرچم دار تلفن های هوشمند نوین به حساب آورد. معرفی آیفون 4 باعث شد انقلابی در تلفن های هوشمند به وجود آید و به خصوص از لحاظ طراحی می توان این دستگاه های دیجیتال را به دو دوره پیش از آیفون 4 و پس از آن تقسیم کرد. کیفیت بالای این محصولات در کنار پشتیبانی گسترده اپل در سال های اولیه باعث سرازیر شدن سود بسیار بالایی به حساب اپل شده بود و استیو جابز فقید به داشتن محصولی با این سطح از محبوبیت در بین ابزارهای خود می بالید.

در سال های اخیر رقابت در بین شرکت ها به شدت افزایش یافته و به خصوص در سال 2015 اپل تهدیداتی را از جانب کمپانی هایی نظیر هواوی احساس کرده است. حتما به یاد دارید که تا پیش از عرضه آیفون 6 اپل اعتقاد داشت کاربران نیازی به داشتن تلفن های هوشمندی با نمایشگرهای بزرگتر از 4 اینچ ندارند و این سایز کاملا مناسب کار با یک دست است. اما فشار بازار باعث شد این شرکت آیفون های بزرگتر خود را نیز تولید کند. اما فکر می کنید محبوب ترین مدل آیفون کدام یک از گوشی های تولید شده توسط این شرکت است؟ جالب است بدانید بر اساس آخرین آمار منتشر شده توسط Mixpanel، آیفون 6 محبوب ترین مدل اپل به شمار می رود و 35 درصد از آیفون های فعال را این مدل تشکیل می دهند. اما رتبه دوم می تواند بیشتر باعث تعجب شما شود. جایگاه دوم محبوب ترین دستگاه های اپل را نه آیفون 6 اس و نه آیفون 6 پلاس در اختیار دارند، رتبه دوم محبوب ترین گوشی های ساخت اپل در اختیار آیفون 5 اس است که در حال حاضر 19.1 درصد از تلفن های هوشمند اپلی بازار را شکل می دهد. برای دیدن رده بندی کامل می توانید نگاهی به جدول زیر داشته باشید:

مدل

درصد سهم

آیفون 6

35.06

آیفون 5 اس

19.1

آیفون 6 اس

13.73

آیفون 6 پلاس

8.54

آیفون 5

7.64

آیفون 5 سی

5.87

آیفون 6 اس پلاس

4.27

آیفون 4 اس

4.03

آیفون 4

1.74

سایر مدل ها

0.03

 از نکات جالب این جدول می توان به سهم تنها 4.27 درصدی آیفون 6 اس پلاس به عنوان آخرین پرچم دار اپل و نیز سهم مدل های قدیمی آیفون 4 اس و آیفون 4 اشاره کرد. بدون شک بخشی از این حضور تلفن های قدیمی به دلیل کیفیت ساخت بالای محصولات اپل است و در طرف قابل عدم اقبال مدل های پلاس می تواند نشان دهنده رضایت نداشتن کاربران از طراحی این دستگاه و همچنین قیمت بالای آنها باشد. از دید طراحی همان طور که حتما می دانید تلفن های 5.5 اینچی سایر کمپانی ها در مقایسه با آیفون 6 پلاس و 6 اس پلاس دارای ابعاد جمع و جور تری هستند که کار با آنها را از دستگاه های اپل بسیار راحت تر می کنند. عرضه آیفون 5SE می تواند نشان دهد آیا کاربران هنوز تمایل به خرید گوشی های کوچکتر دارند یا خیر. به علاوه باید دید آیا گزارش های اخیر درباره بروز Error 53 که باعث بریک شدن گوشی های جدید آیفون می شود می تواند باعث کاهش فروش اپل و واگذاری بخش دیگری از بازار به رقبای اپل شود یا خیر.

mwc2016

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید