محرومیت فارغ التحصیلان دانشگاهی از فضای کسب و کار

0

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: فضای کسب و کار امروزی فارغ التحصیلان دانشگاهی را نمی‌پذیرد.

بهزاد سلطانی رییس صندوق نوآوری و شکوفایی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشكی  با اشاره به نرخ بیکاری 3 برابری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی اظهار داشت: نرخ بیکاری افراد تحصیل‌ کرده در دانشگاه‌ها طی 10 سال گذشته همیشه بیشتر از متوسط جامعه بوده و علت این امر نیاز نداشتن بازار کسب و کار اقتصادی به نیروی انسانی با مدارک دانشگاهی است.

وی ادامه داد: وقتی که کسب و کار‌هایی که با دانش سروکار داشته باشند در کشور کم باشد و بازار اقتصادی نیازمند نیروی کار تحصیل‌کرده مثل لیسانس و دکترا نباشد باعث محرومیت این قشر از فضای کسب و کار می‌شود.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه فارغ‌التحصیلان مقطع دکتری می‌توانند در خود دانشگاه مشغول به کار شوند، افزود: متأسفانه هم‌اکنون به دلیل پر شدن ظرفیت دانشگاه ها فارغ‌التحصیلان مقطع ارشد و دکتری بیکار شده و این سبب بالا رفتن نرخ بیکاری این فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در سطح کشور می‌شود.

سلطانی یادآور شد: با تأسیس شرکت‌های دانش‌بنیان خصوصی و ارائه محصول در بازارهای اقتصادی می‌توان نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را در کشور پایین آورد و برای این قشر تحصیل‌کرده اشتغال ایجاد کرد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید