محصول جدید Synaptics برای برداشتن محدودیت ها

0

محصول جدید Synaptics برای برداشتن محدودیت ها

همواره در اخبار و مطالب روزمره شاهد مطالبی هستیم که به نمایشگر و مانیتورهای جدید می پردازد.سپس مهمترین اطلاعات این نمایشگرها را مرور می کنیم.اطلاعاتی مانند شدت روشنایی،میزان رزولوشن قابل پشتیبانی،کنتراست،پشتیبانی از طیف های خاص و…پارامترهایی از این دست.اما شاید بد نباشد بدانید که تمامی این اطلاعات توسط یک IC کوچک کنترل و به پنل ارسال می شود.اطلاعاتی که مدیریت آنها تنها در دست یک این IC است.

 

هر چند که قابلیت های پنل بسیار حائز اهمیت است،اما این IC یکی از مهمترین قطعات به کار رفته درون نمایشگرها است.شرکت Synaptics از جمله تولید کنندگان قطعات الکترونیکی و سخت افزارهای تکمیلی است.تولید موس پد های لپ تاپ از جمله محصولات آن است.این کمپانی هم اکنون نوعی IC جدید برای این منظور معرفی کرده است که می تواند محدودیت های گذشته را از سر راه بردارد. CLEARVIEW R63353 یک IC بسیار کوچک است که اندازه آن تنها 4 میلی متر است.

این IC بر روی نوارهای منعطف پیاده سازی شده است و استفاده از روبان به عنوان میزبان می تواند انعطاف عملیاتی آن را بسیار بالا ببرد.گوشی های موبایل،تبلت،مانیتور،مانیتورهای لپ تاپ و دیگر تجهیزات مشابه می توانند از جمله بزرگترین استفاده کننده های این IC باشند.این محصول برای نمایشگرهای لمسی بهینه شده است. R63353از یک فرآیند کنترل نور برخوردار است که به نسبت نور محیط شکل می گیرد.سرعت و دقت آن بسیار بالاتر از نمونه های پیشین است.علاوه بر آن،راه حل جدید برای استفاده در نور آفتاب در نظر گرفته شده است.این کمپانی توضیحی برای این قسمت نداده است اما به طور واضح اشاره می کند که در محیط های باز،مشکل نور نمایشگر را رفع کرده است.پشتیبانی از سیستم 10 بیتی نیز می تواند تعداد رنگ های به نمایش درآمده را بسیار بالا ببرد.این IC به طور خودکار توانایی کالیبراسیون نمایشگر را داشته و مصرف انرژی را به خوبی کاهش می دهد.

مقدار گاما نیز به طور کامل توسط این IC کنترل می گردد و یک فناوری با نام “نقطه سفید” نیز آن را همراهی می کند. Synaptics به دلیل توانایی تصحیح رنگ و کنترل کالیبراسیون،یکی از برترین انتخاب ها برای تولید کنندگان مانیتور است.این IC در 3 ماهه سوم سال 2016 روانه بازار خواهد شد.یک IC با ابعاد 4 میلی متر و این همه توانایی!

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید