محققان مایکروسافت و MIT تتوی هوشمندی ساختند که قادر است گوشی شما را کنترل کند!

0

دستگاه‌های روزمره که از آنها استفاده می‌کنیم به حدی کوچک شده‌اند که می‌توان آنها را در لایه‌های نازک قرار داد یا به صورت گجت‌های پوشیدنی، پوشید. از بین این تکنولوژی‌ها، الکترونیک روپوستی آینده بسیار درخشانی دارد. اما ساخت و تولید اینگونه محصولات الکترونیکی بسیار گران بوده و نیاز به پروسه‌های پیچیده دارد که تنها در بخش پزشکی و مهندسی مواد پیدا می‌شود.

حال چند دانشجوی دانشگاه MIT با همکاری محققان مایکروسافت، تتوی مصنوعی ساختند که می‌تواند به عنوان تاچ‌پد استفاده شده، کنترل گوشی شما را بدست بگیرد و یا داده‌ها را با NFC به اشتراک بگذارد. این تکنولوژی که DuoSkin نامیده می‌شود ماه آینده در سمپوزیوم گجت‌های پوشیدنی به نمایش در می‌آید. محققان سه راه برای استفاده از این تکنولوژی پیشنهاد داده‌اند. می‌توان از آن برای تبدیل پوست به ترک‌پد استفاده کرد، می‌توان آن را به گونه‌ای تنظیم کرد که با دما تغییر رنگ دهد و یا بتوانید داده از تتو استخراج کنید.

این اولین باری نیست که محققان سعی کرده‌اند پوست را یه نمایشگر لمسی تبدیل کنند. در سال ۲۰۱۰ محققان دانشگاه کارنگی ملون با همکاری محققان مایکروسافت وسیله‌ای ساختند که مچ دست یا پشت دست را به ورودی حرکتی تبدیل می‌کرد. اما این وسیله گران بود و کمی پیچیده‌تر بود. اما تکنولوژی جدید را به راحتی می‌توانید به پوست متصل کنید یا از روی پوست بردارید. این تکنولوژی بیشتر شبیه چسب‌های هوشمند است که بر روی پوست بیماران چسبانده می‌شود. حتی می‌توانید از آن به عنوان جواهرالات دیجیتالی نیز استفاده کنید.

باید بخوانید:  RM-1182، فیچرفونی از مایکروسافت که هیچ‌وقت معرفی نشد!

jewelry_v2

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید