محکومیت حملات متحدان آمریکا به غیرنظامیان یمن توسط سازمان ملل

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از ایرنا؛ سازمان ملل متحد اعلام کرد: در حملات هوایی نیروهای ائتلاف به سرکردگی رژیم سعودی به یک چاه آب در شنبه گذشته، دست کم 30 نفر از غیر نظامیان این کشور کشته و 17 نفر دیگر مجروح شدند.

جیمی مک گورمیک مسئول هماهنگی کمک های انسان دوستانه سازمان ملل روز سه شنبه با صدور بیانیه ای با محکوم کردن این حمله گفت: دراین حملات که در دهکده بیت سعدان و در شب عید قربان صورت گرفت علاوه بر زنان و کودکان، شماری از امدادگران محلی نیز جان خود را از دست داده اند.

در حالی که بیانیه نماینده سازمان ملل، آمار مربوط به قربانیان این حمله مبتنی بر گزارش رسانه ها و منابع مورد اعتماد ذکر شده، اما نشریه صبا نشریه رسمی جنبش انصارالله یمن، آمار کشته شدگان و مجروحان این حمله را حداقل 100 نفر اعلام کرده است.

مسئولان این نهاد بین المللی این حمله را مرگبارترین حمله نیروهای سعودی علیه شهروندان یمنی از زمان شکست گفت وگو های صلح در ماه گذشته تاکنون توصیف کرده اند.

مک گورمیک در این بیانیه حملات بیرحمانه رژیم سعودی علیه مردم غیر نظامی یمن را بسیار دردناک توصیف کرد و خواستار بازگشت دو طرف درگیر به آتش بس پیشنهادی سازمان ملل در ماه آوریل امسال شده است.

انتهای پیام /

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید