مخابرات به کاربران پر مصرف اینترنت هشدار داد

0

مخابرات به کاربران پر مصرف اینترنت هشدار داد

مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران از برخورد با مشترکان پر مصرف اینترنت خبر داد. علیرضا صیدی که امروز در نشستی خبری حاضر شده بود با اعلام رضایت 85 درصدی مشترکان اینترنت از کیفیت سرویس دهی مخابرات اعلام کرد با کاربران پر مصرف اینترنت برخورد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مدیر عامل شرکت مخابرات استان تهران اعلام کرد درصدی از مشکلات اختلال در اینترنت به مسائلی خارج از حوزه فنی مرتبط هستند و نوع مصرف تعدادی از مشترکان باعث شده مشکلاتی در شبکه اینترنت مخابرات ایجاد شود. به گفته او الگوی مصرف این دسته از کاربران به گونه ای نا متعارف و خارج از ضوابط است که باعث شده سایر کاربران نتوانند از ظرفیت های موجود اینترنت مخابرات استفاده لازم را داشته باشند. البته صیدی در ادامه به این نکته هم اشاره کرد که قراردادهای این افراد مربوط به قبل از سال 90 و به صورت نا محدود بوده است و دانلودهای غیر متعارف آنها احتمالا با استفاده از تجهیزات خاصی صورت می گیرد که باعث اشغال شبکه شده است. ظاهرا این مشترکان خسارت های زیادی به شرکت مخابرات وارد کرده اند و به همین دلیل به زودی با استفاده از راهکارهای پیش بینی شده با آنها برخورد خواهد شد.

از توضیحات مدیرعامل مخابرات می توان این نتیجه گیری را انجام داد که افراد ذکر شده احتمالا وابسته به سازمان های خاصی هستند که توانستده اند قراردادهای طولانی مدت بالاتر از 5 سال منعقد کرده و پهنای باند اختصاص داده شده به آنها به حدی زیاد است که باعث تاثیرگذاری بر روی کل شبکه اینترنت مخابرات شده است. این امر به هیچ عنوان نمی تواند به برخی کاربران خانگی اشاره داشته باشد و باید دید آیا در آینده شفاف سازی بیشتری در این زمینه صورت خواهد گرفت یا خیر.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید