مخالفت صندوق رفاه وزارت علوم با افزایش میزان وام شهریه دانشجویان غیرانتفاعی

0

رئیس دانشگاه غیرانتفاعی و مؤسسات غیردولتی گفت: به دلیل کمبود منابع مالی صندوق رفاه میزان وام شهریه دانشجویان این دانشگاه در سال تحصیلی جدید افزایش ندارد.

 علی آهون‌منش رئیس دانشگاه غیرانتفاعی و مؤسسات غیردولتی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی  با اشاره به میزان وام دانشجویان این دانشگاه اظهار داشت: دانشجویان این دانشگاه می‌توانند بنا بر ابلاغیه وزارت علوم از وام‌های شهریه‌، ازدواج، زیارت و سفر استفاده کنند که به دلیل کمبود منابع مالی صندوق رفاه به وسیله دولت در حال حاضر دانشجویان دانشگاه  غیرانتفاعی از  وام شهریه بهره می‌برند. 

 

وی یادآور شد: طبق درخواستی از وزارت علوم مبنی بر افزایش تعداد دانشجویان وام‌گیرنده به دلیل کمبود منابع از طرف وزارت علوم پاسخ منفی دریافت کردیم که با موافقت این وزارت‌خانه قرار شد با کاهش میزان وام دانشجویی تعداد افراد درخواست‌کننده را افزایش دهیم. 

 

آهون‎منش ادامه داد: دانشجویان دانشگاه غیرانتفاعی در مقاطع کاردانی و کارشناسی می‌توانند ترمی 300 هزار تومان همچنین دانشجویان مقطع ارشد این دانشگاه به ازای هر ترم مبلغ 1 میلیون و 150 هزار تومان وام از صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم درخواست کنند. 

 

انتهای پیام/ 

لینک مطلب

پاسخ دهید