مدیاتک ادعای مبنی بر وجود مشکلات حرارتی در پردازنده های Helio X20 را رد کرد

0

مدیاتک ادعای مبنی بر وجود مشکلات حرارتی در پردازنده های Helio X20 را رد کرد

 

 

در روزهای گذشته اخبار متعددی درباره وجود مشکلات حرارتی و گرمایش بیش از حد پردازنده های Helio X20 کمپانی مدیاتک در رسانه ها منتشر شد که یاد آور مشکلات کوالکام با پردازنده معروف اسنپ دراگون 810 بود. بر این اساس عده ای پیش بینی کردند دستگاه هایی که از این پردازنده استفاده می کنند با مشکلاتی نظیر آنچه برای تلفن های هوشمندی که از اسنپ دراگون 810 استفاده می کردند مواجه شوند. اما امروز مدیاتک در اظهار نظری رسمی این ادعا را رد کرد.

بر اساس گزارش مدیاتک که در حساب کاربری Weibo این شرکت منتشر شده، تا به حال هیچ گونه مشکل حرارتی درباره این پردازنده ها مشاهده نشده و خبرها درباره عدم تمایل شرکای اصلی این شرکت یعنی HTC و شیائومی برای استفاده از پردازنده های Helio X20 در مصحولات بعدی آنها رد شده است. همچنین به این نکته نیز اشاره شده است که Helio X20 قادر به غیر فعال سازی دو عدد از هسته های Cortex A72 خود در صورت رسیدن گرمای پردازنده به آستانه تحمل می باشد. با این ترفند کاربران قادرند حتی در بدترین شرایط از مزایای یک پردازنده هشت هسته ای با هسته های A53 استفاده کنند.

پردازنده Helio X20 کمپانی مدیاتک از دو هسته Cortex A72 و هشت هسته Cortex A53 در کنار پردازنده گرافیکی Mali-T8XX (احتمالا مدل T880) استفاده خواهد کرد. مدیاتک برای تولید این پردازنده ها از تکنولوژی 20 نانومتری استفاده کرده که 20 درصد بازده انرژی بهتری نسبت به نسل قبل ازخود دارد. حداکثر فرکانس کاری Helio X20 روی 2.5 گیگاهرتز در نظر گرفته شده و پیش بینی می شود این شرکت رقابت سنگینی را برای کسب درصد بیشتری از بازار SoC ها با سایر کمپانی های حاضر در این صنعت در سال 2016 آغاز کند.

mwc2016

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید