مدیاتک فناوری شارژ فوق سریع Pump Express 3.0 را معرفی کرد

0

مدیاتک فناوری شارژ فوق سریع Pump Express 3.0 را معرفی کرد

یکی از مسائلی که همواره کاربران گوشی های هوشمند را آزار میدهد، عمر کم باطری این دستگاه ها هستند. در واقع تکنولوژی باطری گوشی های هوشمند به طرز چشمگیری عقب تر از دیگر قطعات مانند پردازنده و حافظه قرار گرفته است و همین باعث شده تا این مشکل طی سال های اخیر دست نخورده باقی بماند. اما در این بین سازندگان اقداماتی برای کاهش عمق این مسئله انجام داده اند. به طور مثال چیپست ها نسل به نسل با اینکه قدرت پردازش بالاتری پیدا میکنند اما در کنار آن مصرف انرژی نیز بهینه تر میشود. دیگر اقدامی که کمپانی های مختلفی در آن پا گذاشته اند، استفاده از فناوری هایی جهت بالا بردن سرعت شارژ باطری گوشی های هوشمند بوده است. حال کمپانی تایوانی مدیاتک نسخه ی جدید فناوری شارژ فوق سریع خود را سریع تر، خنک تر و البته ایمن تر از قبل معرفی کرده است.

 

مدیاتک مدعی است که Pump Express 3.0 بهترین فناوری شارژ سریع موجود در بازار گوشی های هوشمند است. آن مصرف انرژی  بر اساس گفته ی این کمپانی تایوانی، دیوایس های مجهز به Pump Express 3.0 قادر هستند تا 70 در صد از ظرفیت باطری را در تنها 20 دقیقه شارژ کنند. این زمان بسیار سریع تر از سرعت شارژ دیگر فناوری های شارژ سریع است اما مسئله ای که وجود دارد این است که مدیاتک جزئیات مربوط به دستگاه تست شده و ظرفیت باطری آن را مشخص نکرده است.

گفته میشود که Pump Express 3.0 اولین روش شارژی است که مستقیما از درگاه یو اس بی نوع C برای انتقال قدرت استفاده میکند. این بدین معناست که فناوری شارژ سریع مدیاتک بر خلاف دیگر فناوری های شارژ سریع ، توان را مستقیما به باطری انتقال میدهد و باعث میشود اتلاف انرژی به صورت چشمگیری کاهش پیدا کند. طبق ادعای مدیاتک، Pump Express 3.0 نسبت به نسخه ی پیشین این فناوری، 50 در صد بهبود داشته است.

به لطف مقاومت کم و شدت جریان بیش از 5A، راندمان فناوری شارژ سریع مدیاتک 95 در صد اعلام شده است. همچنین با در نظر گرفتن 20 مکانیزم امنیتی و در ارتباط بودن مداوم شارژر و دستگاه، این سیستم شارژ احتمالا از امنیت بسیار بالایی بهره مند است. در نهایت مدیاتک گفته است که دستگاه های مجهز به Pump Express 3.0 همین امسال وارد بازار خواهند شد و پردازنده ی Helio P20 و دیگر پردازنده هایی که سال آینده معرفی خواهند شد نیز به این فناوری مجهز خواهند بود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید