مدیر عامل سونی شایعه ساخت تراشه اختصاصی توسط این کمپانی را رد کرد

0

اخیرا شایعاتی در فضای اینترنت پراکنده شده مبنی بر این که کمپانی سونی قصد دارد برای اسمارت‌فون‌های خود، تراشه بسازد. این خبر آن‌قدر دهان به دهان گشت تا این که مدیر عامل سونی را مجبور کرد که طی یک مصاحبه رسمی آن را تکذیب کند.
کازو هیرای مدیرعامل کمپانی سونی، اخیرا در مصاحبه‌ای با یکی از مطبوعات آسیایی، به بحث فروش بخش موبایل این شرکت نیز اشاره کرد و تاکید کرد که سونی به هیچ وجه قصد فروش این بخش را ندارد. او در این مصاحبه به شایعات مربوط به ساخت تراشه توسط کمپانی سونی برای گوشی‌های اکسپریا اشاره کرد و گفت: سونی قصد ساخت تراشه هم ندارد!
Z5Premium1اگر از این دو ماجرا خبر ندارید، باید خدمتتان عرض کنم که چند وقت پیش، مقاله‌ای در خبرنامه معتبر وال استریت ژورنال منتشر شد که در آن گفته شده بود کمپانی سونی قصد دارد تا پیش از آغاز سال 2016 میلادی، بخش  گوشی‌های هوشمند خود را به شرکتی دیگر بفروشد. این خبر چند وقت پیش در یک رسانه چینی توسط کازو هیرای با قاطعیت تمام رد شد. هنوز این شایعه فراموش نشده بود که شایعه دیگری به سرعت در اینترنت پخش شد: سونی قصد دارد خودش برای موبایل‌هایش تراشه بسازد!
هنگامی که از هیرای خواسته شد تا در مورد شایعات اخیر مبنی بر تصمیم سونی برای ساخت تراشه موبایل صحبت کند، او این شایعات را بی‌پایه و اساس خواند و اعلام کرد که کمپانی سونی هیچ طرحی برای ساخت تراشه ندارد.
بخش ارتباطات موبایل سونی که مسئولیت ساخت تبلت‌ها و اسمارت‌فون‌های این کمپانی را بر عهده دارد، تنها بخشی است که در 3ماهه سوم سال 2015 ضررده بوده است. بخش موبایل، اعلام کرد که با وجود درآمد 2.3 میلیارد دلاری، در این مدت، 172 میلیون دلار ضرر را متحمل شده است. با وجود فروش کم، این بخش توانسته است ضرردهی خود را نسبت به دوره‌های مالی قبل کاهش دهد و امید را در دل طرفداران سونی موبایل زنده نگه دارد. سونی قصد دارد تا آرام آرام این بخش را به سوددهی بازگرداند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید