مدیر عامل شیائومی دلیل ضد آب نبودن محصولات این کمپانی را توضیح میدهد

0

مدیر عامل شیائومی دلیل ضد آب نبودن محصولات این کمپانی را توضیح میدهد

چندین سال است که یک ویژگی جذاب و کاربردی به دنیای گوشی های هوشمند اضافه شده است و شاهد گوشی هایی بودیم که در مقابل آب خوردگی  تا حدودی مقاوم هستند. بسیاری از کاربران گوشی دلبند خود را به واسطه ی نداشتن همین ویژگی از دست داده اند زیرا معمولا گوشی های هوشمندی که ضد آب نیستند و به آب خوردگی دچار میشوند طوری از کار میفتند که قابل تعمیر نیستند و یا هزینه ی تعمیر به گونه ای میشود که دیگر مقرون به صرفه نیست و اینجاست که کاربر آرزو میکند که ای کاش آن گوشی ضد آب میبود. شیائومی از جمله کمپانی هایی است که تاکنون گوشی هوشمند ضد آبی را به بازار عرضه نکرده است. دلیل این مسئله را بنیانگذار و مدیر عامل کمپانی شیائومی شرح داده است. همراه ما باشید.

 

ویژگی ضد آب بودن گوشی های هوشمند نیز مانند اکثر امکانات این دستگاه ها در طی چندین سال به تکامل و بلوغ رسیده است. ما شاهد استاندارد های گوناگونی از این ویژگی بودیم که آنها را با نام های IP57، IP63، IP67 و … میشناسیم. از سری گوشی های هوشمندی که همواره دارای استاندارد ضد آب بوده اند میتوان به سری Z گوشی های سونی اشاره کرد. در ابتدا Xperia Z که این ویژگی را دارا بود و از استاندارد IP57 برخودار بود که از این گوشی در عمق یک متری آب به مدت 30 دقیقه حفاظت میکرد. اما این استاندارد کمبود هایی داشت. به طور مثال برای زیر آب بردن این گوشی حتما میبایست درپوش سوکت های مختلف گذاشته میشد در غیر این صورت آب به داخل گوشی نفوذ میکرد و موجب خرابی میشد. اما در نسل های بعد این ویژگی کامل و کامل تر شد و سونی به استاندارد های بالاتری دست یافت. پرچمداران فعلی سامسونگ یعنی گلکسی اس 7 و گلکسی اس 7 اج نیز مانند گلکسی اس 5 از این استاندارد برخودار هستند. برخی مدل های اچ تی سی و موتورولا نیز نه به معنای واقعی کلمه ضد آب اما در مقابل قطرات آب مانند بارش باران مقاوم هستند.

همان طور که گفته شد یکی از کمپانی هایی که هیچ گاه گوشی مقاوم در برابر آب تولید نکرده است، شیائومی، سازنده ی خوشنام چینی است که یکی از 5 سازنده ی برتر تلفن همراه در جهان و برترین فروشنده ی تلفن همراه در چین به شمار میرود. در حالی که بسیاری از طرفداران این برند درخواست داشته اند تا شیائومی گوشی مقاوم در برابر آب تولید کند، تاکنون کمپانی این اقدام را انجام نداده است. آقای Lei Jun، مدیر عامل کمپانی شیائومی دلیل این مسئله را این گونه توجیح کرده است که اولا هر گونه آسیبی که به گوشی وارد شود باعث میشود تا ویژگی ضد آب بودن از دست برود و این ممکن است به واسطه ی هر آسیب کوچکی اتفاق بیافتد. منظور از این صحبت این بوده است که آسیبی که موجب باز شدن گوشی شود، ویژگی ضد آبب بودن گوشی را منتفی میکند. این مسئله برای تمامی گوشی های ضد آب صدق میکند. دیگر دلیلی که آقای Jun آورده اند، این است که اضافه کردن ویژگی ضد آب به محصولات این کمپانی باعث میشود تا قیمت هر محصول بین 20 تا 30 در صد افزایش یابد.

به هر حال یکی از فاکتورهای اصلی فروش فوق العاده ی گوشی های شیائومی، قیمت مناسب محصولات این کمپانی است و ممکن است که با اضافه شدن قیمت، فروش این کمپانی تحت تاثیر منفی قرار بگیرد. به هر حال تا زمانی که کمپانی تصمیم به اضافه کردن این ویژگی بگیرد، دارندگان گوشی های شیائومی بهتر است که چندان در معرض آب نباشند! نظر شما در این خصوص چیست؟  آب بر

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید