مذاکره ایران برای اجاره هواپیما از سریلانکا

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از فارس، منابع آگاه گفتند مقامات دولت سریلانکا با مقامات دولت ایران و شرکت ایران‌ایر دیدار کردند تا در مورد سفارش 3 فروند هواپیمای ای 900-350 که در دولت قبل سفارش داده شده بود، دوباره مذاکره کنند.

یک مقام سریلانکایی در این مورد گفت مدیرعامل ایران‌ایر و یک وزیر ایرانی با اران ویکراماراتنه، معاون وزیر توسعه تشکیلات عمومی و دیگر مقامات این وزارتخانه در مورد این 3 هواپیما مذاکره کردند.  «این نشست مثبت بود.» مقامات ایران‌ایر همچنین علاقمند به ایجاد ترتیبات کدمشترک با سریلانکا ایرلاینز هستند.

ویکراماراتنه اوایل بیزینس تایمز گفته بود، مدیریت سابق سریلانکا ایرلاینز در سال 2013 با شرکت ایرباس برای خرید 8 فروند هواپیمای ای 350-900 به منظور جایگزینی ناوگان هواپیماهای پهن پیکر کنونی، قراردادی امضا کرده بود. از این 8 فروند هواپیما قرار است 4 فروند امسال و 4 فروند دیگر طی یک بازه زمانی 6 ساله تحویل داده شوند.

وی گفت: «ما پول اجاره یکی از این هواپیماها را که امسال قرار است تحویل بگیریم، دریافت کرده‌ایم و مذاکره برای دریافت پول اجاره 3 هواپیمای دیگر نیز در جریان است.»

این مقام سریلانکایی گفت مقامات ایرانی که با مقامات این وزارتخانه ملاقات کردند در مورد اجاره این 3 هواپیما مذاکره کردند.

انتهای پیام/

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید