مراقب تلافی کردن کودکانتان باشید

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از آستان، روان شناسان بر این باورند که کودکان به جلب توجه از سوی والدین شان نیاز دارند و هر اندازه این جلب توجه رضایت بخش باشد کودکان در مشکلات رفتاری با والدین کمتر بدخلقی می کنند در حالی که علت اصلی بد خلقی برخی فرزندان در خانواده بی توجهی والدین به کودکان است که حس رضایت بخشی به کودکان القا نمی کند.

کودکانی که از سوی والدین شان مورد جلب توجه قرار نمی گیرند دست به تلافی می زنند و کودکان جویای تلافی از آن جهت به این موضع روی می آورند که فکر می کنند تنها زمانی که فردی را مورد آزار قرار می دهند برجسته می شوند.

معمولاً واکنش والدین در این مواقع مقابله به مثل است؛ هنگامی که چنین شرایطی ایجاد می‌شود، تمامی روابط کودک و والد دچار آسیب می‌شود.

برخورد آرام و مناسب در این مواقع با کودک بسیار حائز اهمیت است. والدین بایستی در این مواقع سعی کنند از دریچه و دیدگاه کودک به جریان نگاه کنند و سعی در آرام‌سازی کودک داشته باشند.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید