مراکز آموزشی باید محور پایدار سازی اقتصاد مقاومتی باشند

0

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با بیان محورهای اقتصاد مقاومتی گفت: مراکز آموزشی باید محور و پیشران پایدارسازی اقتصاد باشند.

به گزارش خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی ، وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناری در اولین همایش روسای آزمایشگاه های مرکزی دانشگاهها، مراکز پژوهشی و فناوری که به مناسبت گرامیداشت روز آزمایشگاه امروز در پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران در حال برگزاری است، عنوان کرد: امسال که به عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده است، باید فقدان عملیاتی را دنبال کرده و آنها را به مرحله ظهور برسانیم.

وی با بیان اینکه زیرساخت های لازم برای تحقق این شعار، اقتصاد دانش بنیان است، ادامه داد: این ذهنیت که اقتصاد مقاومتی، اقتصادی ریاضتی است، صحیح نیست و درواقع اقتصادی است که در مقابل شغل ها و تلاطمات بیرونی بتواند اقتصادی مقاوم و پایدار باشد.

احمدی درباره پایداری اقتصاد اظهار داشت: علاوه بر دانش بر مبنای علم و فناوری و تحقیق که از لوازم اقتصاد است، باید نیروی انسانی، مدیریت توانمند و زیرساختهای لازم برای این فرآیند را مهیا کنیم و مراکز و موسسات آموزشی باید پیشران و محور این حرکت پایدارسازی باشند. طبیعی است، غیر این تفکر برای اقتصاد مقاومتی، حلقه بسته دوران گذشته مجدد ظهور می کند و نشانی از رشد و شکوفایی نمی بینیم.

 

لینک مطلب

پاسخ دهید