مراکز پژوهشی علوم انسانی تخصصی می‌شوند

0

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: در شورای توسعه پژوهش و فناوری علوم انسانی برنامه داریم مراکز پژوهشی این حوزه را تخصصی کنیم.

وحید احمدی معاون پژوهشی وزارت علوم درگفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی  گفت: دومین جلسه شورای توسعه پژوهش و فناوری علوم انسانی با حضور روسای پژوهشگاه ها و دانشگاه های مرتبط با این حوزه برگزار شده و قرار است برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را اجرا کنیم.

وی افزود: : در این شورا مراکز پژوهشی و دانشگاه های مرتبط با حوزه علوم انسانی برنامه های راهبردی خود را ارائه می کنند و پس از ارائه این برنامه ها قرار است یک برنامه جامع و کامل توسط شورا در حوزه علوم انسانی تدوین شود.

معاون پژوهشی وزارت علوم بیان کرد : مراکز پژوهشی علوم انسانی باید تخصصی شوند و برنامه این شورا تخصصی کردن این مراکز است که براین اساس هریک از مراکز پژوهشی باید در زمینه خاصی فعالیت کنند این درحالی است که اکنون مراکز پژوهشی علوم انسانی در زمینه های مختلف فعالیت می کنند.

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: این برنامه قرار است از موازی کاری ها در حوزه پژوهش علوم انسانی جلوگیری کرده و میان مراکز همپوشانی هایی را ایجاد کند.

وی در پایان اظهار داشت:. یکی از اساسی ترین چالش های حوزه علوم انسانی مربوط به پژوهش و توسعه فناوری در این حوزه است که وزارت علوم برای رفع این چالش اقدام به تشکیل شورای توسعه پژوهش و فناوری علوم انسانی کرده است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید