مرتفع ترین ساختمان چوبی دنیا ساخته می شود

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از مهر، این ساختمان مرتفع که Brock Commons نام دارد با ۵۳ متر ارتفاع در محوطه دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا ساخته می شود.

ویژگی مهم این سازه مرتفع چوبی مسکونی بودن آن است. قرار است این ساختمان به عنوان محل اقامت دانشجویان به کار گرفته شود.

مرتفع ترین ساختمان چوبی جهان دارای ۳۳ واحد آپارتمانی چهار خوابه و ۲۷۲ استودیو در قالب ۱۸ طبقه است. این سازه ظرفیت ۴۰۴ نفر را دارد.

طراحان این سازه مرتفع از سقفی که اسکلت فولادی دارد برای پوشش قسمت فوقانی آن استفاده کرده اند. همچنین در قسمت پلکانها و پایه ساختمان از بتن استفاده شده است.

نمای ظاهری این ساختمان خاص با استفاده از پوششهای از پیش ساخته ای پوشیده شده که در آنها پنجره های آماده نصب شده است.

پنلهایی که در این بخش به کار گرفته شده اند تا ۷۰ درصد از فیبر چوبی هستند.

ساخت این سازه با سرعت زیادی صورت گرفته است به طوریکه در هر هفته بیش از دو طبقه آماده شده است. بر اساس محاسبات صورت گرفته، کل این سازه (بدون در نظر گرفتن بخش بتنی و فولادی) در ۶۶ روز ساخته می شود.

مرتفع ترین ساختمان چوبی دنیا ساخته می شود

پیش بینی می شود این ساختمان چوبی استاندارد ساختمان سبز LEED Gold را که نشان دهنده تطابق آن با معیارهای زیست محیطی است دریافت کند.

شرکت سازنده اعلام کرده که کار ساخت مرتفع ترین ساختمان چوبی دنیا در ماه می سال ۲۰۱۷ پایان یابد که این یعنی چهار ماه سریعتر از زمانبندی از پیش انجام شده است.

/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید