مردم نسبت به انتخابات “افغانستان” باور خود را از دست داده‌اند

0

خبرگزاری میزان – رئیس‌کمیسیون ویژه اصلاحات در نظام انتخاباتی افغانستان با اشاره به مشکلات این کشور اعلام کرد که مردم افغانستان نسبت به انتخابات باور خود را از دست داده‌اند.

مردم نسبت به انتخابات به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، صبح امروز سیمنار اصلاحات نظام انتخاباتی افغانستان با حضور کمیسیون ویژه اصلاح انتخابات این کشور، نمایندگان احزاب سیاسی و نهادهای مدنی در کابل برگزار شد.
 
«شاه سلطان عاکفی» رئیس کمیسیون اصلاحات نظام انتخاباتی افغانستان در این سمینار تأکید کرد: باور مردم نسبت به انتخابات در این کشور از دست رفته است.
 
این سخن عاکفی در حالی مطرح می‌شود که چندی پیش مسئولان کمیسیون‌های انتخاباتی از تلاش‌ها برای کسب رضایت و اعتماد مردم پیرامون انتخابات افغانستان خبر داده بودند.
 
همچنین تنش‌ها بر سر اصلاحات نظام انتخابات افغانستان میان این کمیسیون و کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان افزایش یافته است.
 
کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان بر این باور است که کمیسیون اصلاحات، صلاحیت جابجایی افراد در کمیسیون‌های مرتبط انتخابات این کشور را ندارد و تنها می‌تواند پیشنهادات خود را به مقامات ذیربط ارائه کند.
 
اما کمیسیون اصلاحات نظام انتخاباتی افغانستان اظهار می‌دارد: تمامی نگرانی‌هایی که مربوط به اعضای ارشد کمیسیون‌های انتخاباتی است، مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
 
«صدیق‌الله توحیدی» معاون کمیسیون ویژه اصلاحات انتخاباتی افغانستان چندی پیش تصریح کرد: این کمیسیون هیچ اجازه‌ای را برای طرفداری کارمندان خود در زمان  انتخابات از هیچ کاندیدایی را نخواهد داد.
 
کمیسیون اصلاحات نظام انتخاباتی افغانستان از «محمد اشرف‎غنی» رئیس‎جمهور این کشور خواسته تا اختیارات این کمیسیون را افزایش داده و دامنه فعالیت آن از ارائه بسته‌های پیشنهادی و مشاوره به تأثیر گذاری مستقیم در روند نظام انتخابات افغانستان گسترش دهد.
 
این کمیسیون معتقد است که اگر چنین تغییری ایجاد نشود فعالیت آنان تنها شکلی نمادین خواهد داشت.
 
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید