مرورگر فایرفاکس برای iOS از راه می‌رسد

0

iOS Firefox

با وجود این که موزیلا می‌خواهد مرورگر فایرفاکس، انتخاب اول و آخر کاربران باشد اما جای خالی آن در فروشگاه نرم‌افزاری اپل به وضوح احساس می‌شد. توسعه دهندگان نرم‌افزاری، از این که باید از موتور مرورگر پیش‌فرض iOS در نرم‌افزارهای خود استفاده کنند، چندان راضی نیستند و موزیلا هم در این رابطه اعلام کرده که مرورگر خود را تا پایان امسال به iOS می‌آورد و حالا پس از تست‌های انجام شده در نیوزیلند، این مرورگر آماده شده و در دسترس کاربران آیفون، آیپد و آیپاد تاچ قرار گرفته است.

همانند نسخه اندروید این مرورگر، که از سه سال پیش تاکنون در پلی‌ استور موجود است، نسخه iOS هم، امکاناتی مانند مرورگری محرمانه، جستجو به همراه پیش‌بینی کلمات ( مشابه مرورگر کروم) و پشتیبانی از حساب‌های کاربری فایرفاکس، که بوک‌مارک‌ها، سابقه مرورها و رمزهای عبور را در تمام دستگاه‌های یک کاربر یکپارچه می‌کند، به همراه دارد.

در تست‌های انجام شده، این مرورگر از سرعت خوبی برخوردار بوده و مشکلی هم در رندر کردن صفحات نداشته است؛ اما احتمالا هنگام استفاده از آن، تفاوت چندانی نسبت به مرورگرهای کروم یا سافاری مشاهده نمی‌کنید، اما اگر از نسخه دسکتاپ فایرفاکس استفاده می‌کنید و حالا می‌خواهید روی دستگاه iOS خود هم از آن بهره ببرید، بهترین و مفیدترین مرورگر برای شما خواهد بود!

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید